Gembird Ethernet Kartı Yardıım

Konusu 'İnternet' forumundadır ve EmRe tarafından 16 Eylül 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar, Hp marka bir dizüstü bilgisayarım var. Arkasındaki LAN jack girişi kırıldı ve bende bunun üzerine gembird marka bir ethernet kartı aldım. Bilgisayara internetle kablosu ile beraber taktım ve bilgisayar dondu çıkarınca da reset attı. İnterneti takmadan sadce kartı takınca hiç bişey olmadı ama o şekildede benim hiçbir işime yaramaz :)
    Yardımlarınızı bekliyorum.

2. EmRe Well-Known Member

usb girişinde yada aldığın ethernet kartında bir sorun var demektir, başka bir notebook'ta deneme şansın varsa dene. İlk cihazın sağlam olduğunu test edelim sonrada ona göre bir yol izleyelim.

3. EmRe Well-Known Member

aslında usb to LAN çevirici ile internete bağlanıyordum o da her hafta kırılıyor bu yüzden kart aldım taktım. Sorun yok ama internet gelince donup kalıyor ve reset atıyor başka pc'de denedim sorunsuz çalıştı kart.

4. EmRe Well-Known Member

o zaman senin anakartta sorun var gibi duruyor. Kendi ethernet girişi kırıldı yazmışsın zanndersem orda bir kısa devre yada anakartı olumsuz etkileyen bir şeye sebep oluyor, bu da anakart usb girişlerini etkiliyor sanırım. Yetkili ve etkili bir sevisle görüşmeni öneririm.

5. EmRe Well-Known Member

sanırım öyle teşekkür ederim ilgin için, garantisi dolmadı ama kırık garantiye girermi acaba?

6. EmRe Well-Known Member

Normal şartlarda garantiye gireceğini sanmıyorum ama birazda senin ikna kabiliyetine ve tatlı dile bağlı, bi şansını dene. Garantiye girmezse bile çok fazla mağliyet çıkarttırmamaya çalışabilirsin enazında ;)

Sayfayı Paylaş