Gelincikler

Konusu 'Manzara Resimleri' forumundadır ve OrKuN tarafından 18 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Gelincikler

2. pult Well-Known Member

Özellikle 2. fotoğrafı çok beğendim,bu tür fotoğraflar için tripod kullanmanı veya sabit bir yere dayanmanı tavsiye ederim.

Fotoğraflarını photoshop türü bir programla editlemen iyi olur,kesip renklendirip çerçeve koymak gibi daha etkileyici olurlar,2. fotoğrafının üzerinde biraz oynadım örnek olması açısından.

3. BaRıŞ Well-Known Member

pult hocam fotoğrafın doğallığı kaybolmuş gibi sanki, gerçi siz fotoğrafın bütünü yerine sadece gelinciklere odaklanmışınız ondanda öyle hissetmiş olabiliriz.

4. pult Well-Known Member

Evet bir yerde haklısınız,benim yaptığım bu işlem fotoğraftan fotoğraf çıkartma fotoğraflarla oynayıp biraz farklı bir şeyler ortaya çıkarmak,tabiki orjinal fotoğraf olduğu gibi kalacak arşivde.
    Bu konuda fotoğrafçılarda ikiye bölünmüş durumda aslında yarısı dijital müdaheleye karşıyken yarısıda dijital müdahalenin olması taraftarı,benim düşüncem her ikiside olsun,SLR makine kullanan fotoğrafçılar zaten D-SLR hiç sıcak bakmamışlardır,mesela bunlardan biride dünyaca ünlü fotoğrafçımız üstad Ara Güler hala SLR kullanır,D-SLR kullanan günümüz fotoğrafçılarının tamamı photoshop kullanır buda yaratıcılık açısında gerekli bir olaydır diye düşünüyorum.

Sayfayı Paylaş