Fujifilm'den 3 boyutlu dijital fotoğraf makinesi

Konusu 'Fotoğrafçılık' forumundadır ve pult tarafından 25 Temmuz 2009 başlatılmıştır.

1. pult Well-Known Member

Fujifilm FinePix Real 3D W1

Japonyanın kutsal dağı fuji bir çok japon markasına isim babası olmuştur,fujitsu,fujiyama,fuji,fujifim gibi benim bildiğim bunlar belkide daha vrdır,bu markalar aralarında orjinal fuji benim diye tartışırlarsa bizdeki gibi hakiki fuji,öz fuji fuji oğlu gibi bir durum çıkarmı acaba :)
    Fujifilm fotoğrafçılıkta çok önemli bir firma ve bu önemli firmanın son numarası 3D fotoğraf çekebilen bir makine,bakalım neyimiş bu enterasan olay.

Fujifilm, çığır açacak yeni bir görüntüleme teknolojisi olan FinePix Real 3D System'e sahip yeni fotoğraf makinesini tanıttı. Dünyanın ilk 3D üç boyutlu dijital görüntüleme sistemi olan FinePix Real 3D System özel 3 boyutlu gözlük kullanmaya gerek kalmadan üç boyutlu görüntüler elde edilmesini sağlıyor. Fujifilm FinePix Real 3D sistemi Fujifilm FinePix Real 3D W1 3 boyutlu dijital kamerayı, Fujifilm FinePix Real 3D V1 üç boyutlu resim görüntüleyici ve 3D baskıları kapsıyor. Dijital görüntüleme sektörünün öncülerinden Fujifilm'in 2009 yılı içerisinde dijital fotoğrafçılıktan dijital baskılara kadar ürünlerle 3D paketini tamamlaması bekleniyor.

Fujifilm Real 3D W1 dijital fotoğraf makinesi yeni geliştirilmiş "Real 3D Lens Sistemi"ne sahip. Doğal görünümlü 3 boyutlu görüntüler elde etmek için iki farklı görüntünün bir araya getirilmesi gerekir, bunu için de kamerada yüksek çözünürlükleri ve üstün görüntüleme kaliteleri ile iki adet Fujinon lens kullanıyor. Lenslerin titreşim ve dış etkilerden korunmasında sağlam alüminyum döküm çerçeveler kullanılmış. (kısmen alıntıdır)

Özellikleri
    • Gerçekçi kalitede 3D üç boyutlu fotoğraf ve videolar
    • 3D Advanced 3D modu ile üç boyutlu telefoto ve makro fotoğraflar
    • Normal fotoğraf çekimi
    • Çift Çekim Modu ile aynı anda farklı ayarlarla iki farklı fotoğraf çekebilme
    • 3D LCD ekran ile çekim yaparken 3D görüntüleri izleyebilme
    • En son teknolojik tasarım ve öncü teknolojik özellikler

2. ot-gu Genel Sorumlu

teşekkurler pult, fotoğrafçılıkta yeni bir dönem başlıyor desene, örnek fotoğraflar yayınladılarmı acaba?

3. pult Well-Known Member

Eyvallah.
    Bu teknoloji henüz çok çok yeni kabul görüp fotoğrafçılık dünyasında yerini alması uzun zaman alabilir,bu makineyle çekilen fotoğraf sadece dijital ortamda 3d görülebiliyor.
    Buradan bir bakın.

YouTube - Fujifilm 3D Camera: Imaging Resource Photokina 2008

4. ot-gu Genel Sorumlu

videodan pek bişey anlaşılmıyor daha çok muhabbet ediyorlar sözlü tanıtım olarak, yeni bi teknoloji bekleyelim görelim ;)

5. pult Well-Known Member

İleriye yönelik bir teknoloji olabilir,araştırdım sağlıklı bir kaynak yok çektiği fotoğraflar hakkında,bana kalırsa fuji biraz ticari düşünüp acele bir şekilde çıkarmış ürünü öyle abartılı bir şey yok makinede,ama fikir olarak çok sağlam,teknoloji ilerledikce dahada gelişeceğine eminim.

6. GamZe Moderator

iki lens var ilginç, vizörde iki tanemi acaba

7. pult Well-Known Member

3D için çift objektif gereklidir,bu makinede vizör yok,yeni nesil kompakt makinelerin çoğunda vizör yok.

Sayfayı Paylaş