Fransanın Yöresel Kıyafetleri Nelerdir

Konusu 'Ülkeler' forumundadır ve RüzGaR tarafından 27 Mayıs 2012 başlatılmıştır.

 1. RüzGaR

  RüzGaR Super Moderator  Fransanın yöresel kıyafetleri nelerdir?
  fransanın yöresel kıyafetleri nasıl, fransanın geleneksel kıyafetleri nelerdir, fransanın yöresel giysileri nelerdir, fransa yöresel kıyafetleri resimleri

  Fransa'da Giyim, diğer Batı ülkelerinin giyimiyle benzerlik içerisindedir.
  - Casual giyim: pantolon (büyük olasılıkla mavi-jeans), spor ayakkabı, tişört, kazak, mont / ceket gerekirse. Yaş, cinsiyet, gelir ne olursa olsun çoğu Fransız uyar.
  - İş adamları ve beyaz yakalı işçiler, kahverengi veya koyu ayakkabı, gömlek, kravat ve takım için.Aynı grubun Kadınlar bir etek ve ceket ve bir bluz giyebilir.
  - Büyük şehirlerde sosyal konut sakinleri ile popüler spor ayakkabı ve eşofman, özellikle üzerinde büyük karakterler basılan marka, veya kolayca tanınabilir; hem grubu, erkek ve kız, İngiltere'de "Chav" lakaplı olacağını. Kapşonlu kazak Bu yerlerde özellikle yaygındır. Sarkma pantolon burada da erkeklerde sık görülür.
  - Yaşlı insanlar rahat giysiler, kadife pantolon, rahat kontrol gömlek, herhangi bir rahat atlama / kazak giyebilirsiniz. Kadınlar elbise veya mütevazı etek, bluz ve ceketler çeşitli giyebilir.

  Bir "geleneksel" kıyafeti olabilir: kahverengi bir ayakkabı çifti, eşleştirme çorap, kadife pantolon, ekose desenli gömlek, kazak ve düz bir kapak veya koyu mavi Bask bere. Folklör grupları içinde (bir kaç, ama çizim değiliz çok ilgi), kadınların bluz üzerine önlük, ve bazen bağcıklı başlıklardır giymek eğilimindedir.

  [​IMG]

  fransanın yöresel kıyafetleri hakkında
   Sayfayı Paylaş