Fil Burun Cichlid-Nimbochromis Linni, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Fil Burun Cichlid
    Bilimsel Adı: Nimbochromis Linni
    Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
    Beslenme: Etobur-Granül ve pul yemlerle beslenmesi sağlanabilir.Sivrisinek larvası, tubifex ve diğer dondurulmuş canlı gıdalarla, gelişmesi daha kolay olacaktır.
    Mizaç: Agresif
    PH: 7.5-8.5
    Sıcaklık: 25C - 28C
    Su Sertliği: Sert
    En Az Akvaryum Hacmi: 400 lt
    Maksimum Boy: 35 cm
    Cinsiyet: Cinsiyet ayrımı zordur.Baskın erkekler daha renkli olacaktır.
    Bakım: Bakımı oldukça kolaydır.Büyük akvaryumlarda beslenmelidir.Bol kayalık alanlar ve kalın bir çakılla akvaryum kurulmalı, akvaryumda mağaralar oluşturulmalıdır.Diğer büyük hap türler ile birlikte beslenebilir.Yüzeceği geniş alanlar bırakılmalı, kısmi su değişiklikleri düzenli olarak yapılmalıdır. turkeyarena.net
    Akvaryumda küçük balıklara karşı oldukça saldırgandır.Küçük balıklarla birlikte tutulmamalıdır.Vahşi doğada göl tabanında yaşayan kaya cichlid gibi, tabana kamufle olup, hareketsizce avını bekler.Küçük balık yaklaştığında ise, aniden hareket ederek avını yakalar.
    Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.Üreme tankında erkeğin yumurtlama sitesi oluşturabilmesi için düz kayalar ve geniş kumluk alanlar bırakılmalıdır.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Erkek, yumurtlama sitesi için kum kazar.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Yaklaşık olarak 60 yumurta oluşur.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.Yumurta ağızda kuluçka döneminde, erkek balık üreme tankından çıkarılmalıdır.
    Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş