fıkralar

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve SHaDe_19 tarafından 26 Ağustos 2007 başlatılmıştır.

1. SHaDe_19 Well-Known Member

Nasreddin hoca kahveye çay içmeye gitmiş
    Çaycıya : soğuk çay varmı demiş ?
    çaycıda yok sıcak var demiş
    nasreddin hoca aradan 5-10 dakika geçince yine gelmiş aynı soruyu yine sormuş Derken...
    böyle muhabbet sürmüş. Sonra çaycı nasreddin hocanın geleceğini tekrar hesaba katarak çayı dolaba koymuş.Hoca tekrar gelmiş.Soğuk çay varmı? demiş. Çaycı var diyip hocaya bi bardak çay vermiş ardından nasredin hoca çay gelince ''Isıtda İçelim'' demiş....

Hoca yolculuk sırasında mola verip bir hana girer.Bu sırada hana bir başka yolcu daha girer ve ikisi birden hancıdan yiyecek birşeyler isterler.Fakat hancı yiyecek olarak sadece bir balık olduğunu söyler ve bunu paylaşmalarını önerir.Bunun üzerine Hoca:
    -Ben balığın sadece başını yiyeceğim der.Hancı bunun nedenini sorar.Hoca da:
    -Balık başı zekayı artırır.Balık başı yiyen insan akıllı olur der.Bunun üzerine diğer yolcu hemen atılır ve Hoca'ya :
    -Balık başını niye sen yiyeceksin? Ben yemek istiyorum der.Hocada itiraz etmez.Balığın koca gövdesini Hoca yer ve bir güzel karnını doyurur.Diğer yolcu ise sadece balığın başını yer ve Hoca'ya seslenir:
    -Sen koca gövdeyi yedin karnını doyurdun.Ben sadece kafayı yedim aç kaldım der.Hoca da bunun üzerine şöyleder:
    -Bak nasıl akıllandın!

Bir gun Hoca, yol ustu bir hana inmis. Nuh Nebi'den mi kalmis, Kaalubela'dan mi? Her ne ise.. Her tarafi delik desik olmus; adeta cokmeye bir basi kalmis. Hoca'nin yuregine bir korkudur dusmus ama, ne desin? Nihayet bir soz arasinda:
    "Yahu, bu senin tavan da ne kadar gicirdiyor be, besik mi mubarek!" diyecek olmus ama, hanci baba hic orali olmamis; sozu sakaya bogarak;
    "Agzini hayra ac Hoca, bu gicirti besik gicirtisi degil; tavan tahtalari Hak'ka tesbih cekiyor!" demis.
    Hoca'nin kozu kullenirmi? Gozlerini hancinin gozune dikerek;
    "Peki ama, demis; ya bu tavan boyle tesbih ceke ceke aska gelip de secdeye kapanirsa, bizim halimiz nice olacak!"

2. YaRaLi CoCuQ Well-Known Member

Ellerıne saglık ugur cok gusel olmus

3. ShaDow_19 Well-Known Member

Güzel fıkralar kardeş ellerine sağlık...

4. mecay Well-Known Member

harıka olmus ellerıne saglık

5. Pelin Super Moderator

güzelmiş teşekkürlerr

6. gazi25 Well-Known Member

ellerine sağlık güzel olmuş

7. serseri_aşık Well-Known Member

ellerine sağlık güzel paylaşım

8. seckinyd Well-Known Member

ellerine sağlık çok güzel olmuşlar :D:D tam bir akıl fırtınası yaa acayip birşey :D:D

9. R.CARLOS Guest

ellerine sağlık komikler

Sayfayı Paylaş