Fatih Terim istifanın Eşiğinden Döndü

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 29 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Adnan Öztürk ile Sedat Doğan’ın eleştirilerine Başkan Aysal’ın sessiz kalmasına içerleyen İmparator “Huzurlu bir ortam için gerekeni yaparım” diyerek istifa sinyali verdi.FLORYA’daki güç savaşı, G.Saray Teknik Direktörü FatihTerim’i istifanın eşiğinden döndürdü. Sarı kırmızılı kulübün başkan yardımcısı Adnan Öztürk’ün İkinci Başkan Ali Dürüst’ün başında olduğu futbol şubesini eleştirmesi, İmparatoru kızdırırken krizi devreye giren Başkan Ünal Aysal önledi. Terim’i istifanın eşiğine götüren olay şöyle gelişti...

O para verilir mi?
    İki gün önce yapılan yönetim kurulu toplantısında başkan yardımcısı Adnan Öztürk ile yönetici Sedat Doğan’ın futbol şubesi ve Fatih Terim’e yönelik eleştirilerinin medyaya sızması İmparatoru kızdırdı.

Özellikle Felipe Melo transferinin yüksek maliyetine tepki gösteren Adnan Öztürk’ün eleştirileri, “Fatih Terim sürekli medyaya transfer şart açıklamaları yapıyor. Bütçe zaten aşıldı” diyerek detaylı bir mali analiz sunan Sedat Doğan’ın çıkışı Terim’i istifanın eşiğine getirdi.

Bu eleştirilerden bunalan Başkan Aysal’ın bu sözlere sessiz kalmasına içerleyen Terim, “Huzurli bir ortam olmayacaksa G.Saray’ın menfaatleri için gerekeni yaparım” diyerek istifa imasında bulundu. Ancak bu istifayı yönetici Abdürrahim Abayrak ile Başkan Ünal Aysal’ın çabaları önledi.

Florya’yı koruyacağız
    Önceki gün Terim’le bir görüşme yapan Ünal Aysal, “Florya’nın anahtarı sizin elinizde. Ben sizi ve futbol şubesini destekliyorum. Müsterih olun, bundan sonra Florya’yı her badireden koruyacağız. Size Ali Dürüst ve benim dışımda kimse karışmayacak” diyerek hocasının gönlünü aldı. Bu sözler sonrası Florya’da barış sağlandı.

İmparator 7 yıl sonra taraftarı selamladı
    İMPARATOR Fatih Terim 7 yıl sonra G.Saray taraftarının huzuruna çıktı. G.Saray’ın iç sahada oynadığı ilk karşılaşma olan Liverpool mücadelesini tribünden izleyen 40 bini aşkın taraftar Terim’i adeta bağırlarına bastılar. Santra öncesi G.Saray tribünlerininı “ İmparator Fatih Terim” tezahüratları sonrası, Terim kulübeden çıkarak tribünlere gidip taraftarı selamladı. Sarı kırmızılı taraftarlar, antrenörler Ümit Davala ve Hasan Şaş’ı tribünlere çağırırken Arda Turan ve Ayhan’a da destek verdiler.

Sayfayı Paylaş