Fatih Sultan Mehmed Han'ın Beddua'sı...

Konusu 'Konu Dışı' forumundadır ve abdulkadir tarafından 18 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. abdulkadir Well-Known Member

''Fatih İstanbul'u alıp da alayla Ayasofya önüne geldiği zaman derinden derine bir inilti işitti. Sesin geldiği tarafa bir adam gönderdi.

Sakalları uzamış, hali perişan bir keşiş bulup getirdiler. Huzura çıkardılar. Korktu, teskin ettiler.

Niçin hapsedildin diye sordular? Keşiş fala baktığını ve kuşatma hazırlıkları sırasında Konstantin'in kendisini çağırıp İstanbul'u Türklerin alıp almayacağını bildirmek için remil atmasını söylediğini, remilde İstanbul'un Türklerin eline geçeceğini söylemesi üzerinde de Konstantin'in kızarak onu zindana attırdığını hikâye etti. Ve şimdi karşınızda bulunuyorum, demek ki falım doğru imiş.

Bunun üzerine Fatih de İstanbul'un kendi elinden çıkıp çıkmayacağına dair remil atmasını ve doğruyu söylerse ödüllendirileceğini bildirdi.

Keşiş remil attı ve şöyle dedi:

- İstanbul Türklerin elinden harp ve darp ile çıkmayacak, lakin öyle bir zaman gelecek ki emlak ve arazileriniz satılacak, bu suretle İstanbul Türk malı olmaktan çıkacak.

Bu falın bildirdiği sonuçtan büyük üzüntü duyan Fatih ellerini kaldırarak 'İstanbul'da edindiğim yerleri ecnebilere satanlar, Allah'ın gazabına uğrasınlar!' diye beddua etti.''

2. seckinyd Well-Known Member

Kendi dilinle kendi kazdığın kuyuya düşüyorsun çok sağol. :D

3. abdulkadir Well-Known Member

Az öncede bahsettim..Dine biraz alakalıyım diye hükümet yanlısı olduk..Biraz söylediklerimizi ölçüp biçelim

4. seckinyd Well-Known Member

Bak usta benm cumaya giden, namaz kılan, orucunu tutan, dinine saygılı ve bilimum özelliklerini yerine getiren bir vatandaşım tamammı bunlarıda konuşmayı hiç sevmem çünkü din insanla Allah (c.c) arasında olan bir şeydir öyle her tarafta gösterilmesinide, konuşulmasınıda sevmem ama bu ülkeyi kanlarıyla kazanmış olan ATALARIMA, GAZİ MUSTAFA KEMAL ATATÜRK'ÜME saygısızlık yapanları ve onların yollarından gitmeyenleriin düşüncelerini GÜDEMEM ve bu vatanı kendi refahları için peş keş çeken insanları sevmem isterlerse PEYGAMBER olsunlar ki zaten ülkesini bu şekilde peş keş çeken bir insanı ALLAH (c.c) 'da sevmez tamammı halen benim karşıma çıkıp iyi hükümet, güzel hükümet işte din taraflısıymış, şöyleymiş, böyleymiş deme. HER ŞEY ORTADA GÖZÜNÜ AÇ GÖZÜNÜ!

5. abdulkadir Well-Known Member

Ya arkadaş hayret ediyorum tartışmayı bir siyasi parti tartışmasına dönderdin helal olsun ne kadar sakınsam siyasetten dönüp dolaşıp yine bana geliyor..

O yüzden bu polemiğe girmemeyi tercih ederim .İnşallah ilerideki tartışmalarımızda siyasi parti olayını kapatırsın..

Sayfayı Paylaş