Facebookta Arkadaş Listesini Görme

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 31 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Facebook Arkadaş Listesini Gizli Olsada Olmasada Görün

Facebook hesabı olan bir arkadaşınızın arkadaş listesini görmek istiyorsunuz. Fakat arkadaş listesinin sadece kendisi görebileceği şekilde ayarlamış. O kişinin arkadaş listesini görmek için;

O arkadaşınızın bildiğiniz bir arkadaşının profiline girin. O arkdaşının adıyla bir çakma facebook hesabı açıyorsunuz. Görünen bilgilerini girmeniz ve profil resmini aynı yapmanız bu işlem için yeterli. (arkadaş listesinin görmek istediğiniz kişi her şeyden habersiz sizi kabul edecektir, çünkü aklına böyle bir şey gelmesi çok uzak bir ihtimal.)

Başka hiç kimseyi bu çakma hesapa eklemeden, anasayfa yapıp, sol kısımda bulunan "arkadaşlarını bul" sekmesine tıklıyoruz. Orada tanıyor olabileceğiniz tüm kişiler arkadaş listesini görmek istediğiniz arkadaşınızın arkadaşlarıdır.

Örnek: Elif'in Facebook adresi var, Kaan Elifle arkadaş olmak için onu ekliyor ama Elif kabul etmiyor. Kaan'ın onunla arkadaş olabilmesi için Elif'in arkadaşlarını tanıması lazım bunun içinde Elif'in gizlemiş olduğu arkadaş listesini görmesi lazım ama nasıl? işte burada bu açık devreye giriyor ve Elif'in bütün arkadaş listesi gizlide olsa Kaan'ın bilgisayarında Kaan hemen Elif'in arkadaş listesinde bir göz gezdiriyor ve Elif'in arkadaşlarının birinin ismiyle yeni kullanıcı adı açıyor ve Elif'e msj gönderiyor "Elif ben Derya bu yeni facebook adresim ekle" Elif'de "tmm canım ekliyorum" der ve ekler Kaan burada Elif'e bir çok şey yapabilir, Elif ile Derya sıkı dostturlar Derya nederse Elif yapar Kaan bunu kullanabilir...

Bu bir örnek böle olmayadabilir şu şekildede olabilir:

Elif ile Kaan büyük bir aşk yaşıyor Kaan Elif'in facebookda başka erkeklerle konuştuğundan şüpeleniyor, Elif arkadaş listesini gizlediği içinde Kaan'ın merakı dahada artıyor ee ne yapsın Kaan bu açığı kullansın ve Elif'in arkadaş listesine baksın.

ve son olarak bu açık sayesinde bir çok ünlünün gerçek facebook adreslerini bulabilirsiniz ki nitekim ben denemeler yaptım ve gerçek olan bir kaç kişi buldum gerçekten o kişini ünlü olduğunu nasıl öğrendiğime gelirsek arkadaş listesine baktım başka ünlü isimler mevcut bir kaç tane neyse burada sadece kodu vereceğim kullanımını anlatmıyorum. Araştırma ve geliştirmeyi sevenler bunu hemen çözecektir.

Kod:
    KOD: 
    http://www.facebook.com/ajax/typeahead_friends.php?u=1008001595&__a=1' 

gawk -F'\"t\":\"' -v RS='\",' 'RT{print $NF}' 
    grep -v '\"n\":\"' 
    cut -d, -f2

Sayfayı Paylaş