Facebook Şifremi Unuttum Giremiyorum

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 12 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Facebook hesabımın şifresini unuttum e-posta adresimede giremiyorum nasıl tekrar geri girebilirim?

Facebook kullanılmaya başlandığı günden bu yana kullanıcıların en çok karşılaştığı sorunlardan birisi, şifrelerini unutmaları yada şifrelerinin başkaları tarafından ele geçirilmesidir. Facebook şifrenizi unutmanız durumunda, şifremi unuttum bağlantısına tıklayarak yeni bir şifre isteyebilirsiniz. Çoğu kullanıcı kayıt olurken kullandığı e-posta adresinin de şifresini hatırlayamaz. Facebook tarafından şifrenizi yenilemeniz için bir bağlantı içeren bir e-posta gönderilir, fakat email adresine ulaşamayan kullanıcı yeni bir şifre oluşturamaz.

Facebook şifresinin kötü niyetli kişiler tarafından çalınması halinde, kullanıcı elini çabuk tutarsa facebook adresini geri alma olasılığı yüksektir. Bu gibi durumlarda vakit kaybetmeden facebook un sunduğu seçenekleri kullanarak hesabın size ait olduğunu doğrulatmanız gerekmektedir. Facebook tarafından size 3 farklı doğrulama yöntemi sunulur, cep telefonunuzu daha önce kayıt ettirmişseniz cep telefonu doğrulaması, hesabınızı açarken kayıt ettiğiniz e-posta doğrulaması ve hesabınızda kayıtlı olan arkadaş doğrulamasıdır. Bu yöntemlerden en basit ve kolay olanı e-posta doğrulamasıdır. E-postanızı yazdıktan sonra size ait hesap bulunur ve önünüze yeni bir ekran gelir. Bu ekranda, eğer e-posta adresinize erişebiliyorsanız, doğrulama kodunu gönder diyerek, e posta adresine doğrulama kodunu yollayabilirsiniz. Fakat e-posta adresinizin şifresini hatırlayamamanız halinde yada kötü kullanıcılar tarafından hesap bilgilerinizin değiştirilmesi durumunda, bunlara artık erişimin yok mu? bağlantısını tıklayarak yeni sayfaya geçebilir ve buradan diğer hesabınızı kurtarma adımlarına devam edebilirsiniz.

Facebook hesabınızı yeniden kullanmak için gereken doğrulama adımlarını tamamlayabilirseniz hesabınızı tekrar kullanmaya başlayabilirsiniz.

Sayfayı Paylaş