Facebook Hesap Güvenliği

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve OrKuN tarafından 13 Aralık 2014 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Facebook Hesap Güvenliği için Cankurtarıcı Ayar

Adım 1: Sağ üst köşeden Hesap Ayarları sekmesine tıklıyoruz

Adım 2: Açılan sayfada Hesap Güvenliği sekmesinin hizasındaki değiştir e tıklıyoruz.

Adım 3: Giriş Bildirimleri kısmında Kapat, şeklinde duran bildirimleri Aç konumuna getirip, Hesabımıza giriş yapıldığında mail veya sms ile uyarılmamızı sağlayan sistemi aktif hale getirip, Facebook Hesabım hacklenir mi acaba? korkusundan emin oluyoruz. Evet olası bir hack saldırısını durduramaz belki çünkü yapı itibariyle kalkan değil, alarm diyebiliriz. Ama hack olayını anında öğrenebilir ve hızlıca önlem alabiliriz.

Ayrıca aşağıdaki genel güvenlik kurallarına uyarak hackten kurtulabilirsiniz;

• Asla şüpheli bağlantılara tıklamayın: Hesaplarına virüs giren arkadaşlarınızın Facebook yoluyla istemeden spam, virüs veya zararlı yazılım göndermesi mümkün. Bu tür materyallere tıklamayın ve ne olduğunu bilmediğiniz hiçbir “.exe” dosyasını bilgisayarınızda çalıştırmayın. E-dolandırıcılık yoluyla hesap bilgilerinizin çalınmasını önlemek için yalnızca hesabınızın bulunduğu internet sitelerinin resmi sayfalarına giriş yapın.

• Önemli güvenlik uyarıları ve koruma özellikleri içerdiğinden, tarayıcınızın en yeni sürümünü kullandığınızdan emin olun. Firefox ve Internet Explorer’in şimdiki sürümleri şüphelenilen bir e-dolandırıcılık sitesine gittiğinizde sizi uyarır; tarayıcınızı en yeni sürüme yükseltmenizi tavsiye ederim.

• Benzersiz, güçlü bir şifre kullanın: Hesap Ayarları sayfasından, en az altı karakter uzunluğunda karışık bir dizide sayılar, harfler ve noktalama işaretlerinden oluşan ve diğer siteler veya hizmetler için kullandıklarınızdan farklı bir şifre kullandığınızdan emin olun. Sözlükte bulunan sözcükleri kullanmayın.

• Virüsten koruma yazılımı çalıştırın: Bilgisayarınız bir virüs veya zararlı yazılımdan etkilendiyse, bu zararlı programları kaldırmak ve bilgilerini güvenli tutmak için virüsten koruma yazılımı çalıştırmanız gerekir.

• Facebook hesabınızdan çıkarken mutlaka Facebook sayfasının sağ üst köşesinde bulunan”Hesap” açılır menüsünden “Çıkış” seçeneği seçerek, hesabınızı kapatınız.

Sayfayı Paylaş