Facebook Hesabım Çalındı Şikayet

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 26 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

Facebook Hesabım Çalındı Nasıl Şikayet Edebilirim?

Bu durumda yapmamız gereken şey https://www.facebook.com/hackedi tarayıcınıza yazıp tıklamak olucak!

Bu bağlantıyı açmak ve açılan sayfadaki “Hesabım Bir Başkasının Eline Geçti” düğmesine tıklamak. Düğmenin sizi yönlendirdiği sayfada hesabınızı bulmanız gerekiyor. Hesabınızı bulmak için e-posta adresiniz, telefon numaranız, kullanıcı adınız veya ad-soyad seçeneklerinden birini kullanabilirsiniz. Hesabınızı bulduğunuzda sağ tarafında bulunan “Bu Benim Hesabım” düğmesine tıklayın. Facebook sizden önceki şifrenizi isteyecek. Önceki şifrenizi girin ve devam edin. Facebook size yapmanız gerekenleri söyleyecektir. İşlem sonunda Facebook hesabınızı güvenceye almak için gereken adımları size gösterecektir.

Böylelikle Facebook hesabınızı kurtarabilirsiniz.

Yukarıdaki yönteme ek olarak “Şifreni mi unuttun?” sayfasından hesap tanımladıktan sonra, açılan sayfadan “Bunlara artık erişimin yok mu?” bağlantısına tıklayın. Ardından “E-postama Erişemiyorum” düğmesine tıklayın. Facebook sizi adım adım yönlendirecektir.

Hesap şifreleriniz çeşitli yollarla çalınabilir. Bunun önüne geçmek için bilgisayarınızı güncel güvenlik yazılımı ile taratın. Tarayıcınızın adres çubuğunda facebook.com’dan farklı veya benzer bir adres varsa kesinlikle o sayfaya kullanıcı adı ve şifrenizi girmeyin. Sizden mesaj yoluyla şifre isteyenlere şifrenizi vermeyin. Son olarak “Hesap Ayarları” sayfasında bulunan “Güvenlik” sayfasına girin ve “Giriş Onayları” seçeneğini etkinleştirin. Bu sayede hesabınıza giriş yapmak isteyen kişiler güvenlik kodu ile karşılaşacaktır. Bu kod sizin telefonunuza SMS veya çağrı yoluyla gönderilmektedir.

Sayfayı Paylaş