Facebook Anlamlı Sözler

Konusu 'Sosyal Medya' forumundadır ve GuNaHKaR tarafından 26 Ocak 2015 başlatılmıştır.

1. GuNaHKaR Well-Known Member

Facebook için Anlamlı Sözler Arayanlar Buraya

Aşk; sandığın kadar değil, yandığın kadardır.

Aşk, davaya benzer, cefa çekmek de şahide: Şahidin yoksa davayı kazanamazsın ki..

Aşıkların ayrılığı rüzgar gibidir, rüzgar nasıl mumu söndürür, ateşi dahada alevlendirirse, Ayrılıkta küçük aşkları bitirir, büyük aşkları daha da büyütür.

Aşıkların gönüllerinin yanışıyla gözyaşları olmasaydı, dünyada su da olmazdı, ateş de.

Ben aşkı olmayan kişinin insanlığını inkar ederim.

Ben dostlarımı ne aklımla ne kalbimle severim. Olur ya kalp durur.. Akıl unutur.. Ben dostlarımı ruhumla severim. O ne durur, nede unutur...

Biz birleştirmek için geldik, ayırmak için değil.

Ey canımın sahibi Yar..! Sen benim olduktan sonra, Kaybettiklerimin ne önemi var.

Ey Gönül.. Aşk; ateşten bir denizi, mumdan kayıkla geçmektir. Yanıp kül olmadan asla geçemezsin.

Hz. Mevlana’ya sormuşlar "aşk nedir?" diye. Ben ol ki bilesin! demiş..

İnsaf et, aşk güzel bir iştir! Onun bozulması, güzelliğini kaybetmesi, (insanlardaki) tabiatın kötü niyetli oluşundandır.

Ölümsüz aşk istiyorsan, ölümsüze aşık ol.

Sevgide güneş gibi ol, Dostluk ve kardeşlikte akarsu gibi ol, Hataları örtmede gece gibi ol, Tevazuda toprak gibi ol, Öfkede ölü gibi ol, Her ne olursan ol, Ya olduğun gibi görün, Ya göründüğün gibi ol.

Sen, kendi şehvetine ve arzularına aşk adını takmışsın; turkeyarena Halbuki şehvetten kurtulup aşka ulaşabilmek için yol çok uzundur.

Sustum.. Artık gönül hakkında bir şey söylemeyeceğim.. Çünkü; gönül vasıflarını saysam, aklın almaz, gönül senin düşüncene sığmaz.

Tapımızda (yolumuzda) riyazat yok; burada hep lütuf var, bağış var. Hep sevgi, hep gönül alış, hep aşk, hep huzur var burada.

Sen beni benim seni sevdigim kadar sev ki ,ben senin beni benim seni sevdigim kadar sevdigini bileyim.

Hayallere dalip gitmem ben, Çünkü tek hayalim sensin benim! Hiçbirsey isteyemem ben Çünkü birtek istedigim sensin benim.

Sevmiyorum su saatin sesini,akmasin dursun zaman.herseyin bir öncesi ve sonrasi vardir derler ya; YALAN. senden önce vardim belki ama askim senden sonra olmayacagim inan.

Ask kaçmaktan çok kovalamak, görmekten çok özlemek, gitmekten çok beklemek, dokunmaktan çok düsünmektir.Ve ask öyledirki nerde imkansiz varsa onu seçer.

Gecenin karanliginda, günesin isiginda, Suyun damlasinda, selin coskusunda Kimi yanimdasin kimi rüyamda Ama hep aklimdasin sakin unutma…

Sen Deprem Gibi Girdin Gonlume Fay Hatti Cizdin Yuregime Enkazlar Biraktin Uzerimde Kalbimde Artcilar Devam Etmekte Ozlenmektesin Gulum 84 Siddetinde

Bende Hasret, Hasrette Sen Bildim Sende, Bensiz Ben Var Deprem Yikmaz, Yakmaz Ates Ask Olayim, Askin Kadar

Yurek Vermez Yurekliye Darildim Kustum Yuregimi Sana Getirdim Bir Guvercin Kanadinin Ucuna Denizlerde Tuz Koymadim Yarama Bastim Yuregimi Sana Getirdim Sesimin Ibresi Az Konus Dedi

Belki Yuzum Gulecek Donecegim Saskina Belki Mahkum Olacak Omur Boyu Askina Bu Karari Verirken Sakin Bana Deme Toy Sensiz Ben Yasayamam Elini Kalbime Koy

Seni Icimden Atiyorum Hergun Biraz Biraz, Ayriliga Da Alisilir Unutmainsaniz Neler Gorecegiz Daha, Senin Sevgin Nedir Ki Koca Dunyada

Carsida Kaybolan Cocugun Elinde Soguyan Anne Sicakligi Hiziyla Ayrildin Benden, Oysa Ben Cay Bardaginda Birakilan Dudak Payi Kadar Bile Ayri Kalamam Senden.

2. GuNaHKaR Well-Known Member

Gönül kimi severse aşk onda güzeldir, başkasında kar etmez!

Biz hiç beceremedik sevmeyide terk etmeyide, aşk kokan dudakların karşısında direnmeyide…. Değmesin ellerimiz buluşmasın bu gözler, yine erir gideriz unutulur yeminler…

Ey sevgili gönülden neler geciyorken elden hicbirsey gelmiyordu. Bende sadece seni sevmekle yetindim…

Kimseyi kırmayayım diyorum,
    Bir de bakıyorum kendim paramparçayım..

Bunca yaşadıklarınıza rağmen, eğer hala yalnızsanız;

Düşünüyorum öyleyse VARIM, üşeniyorum öyleyse YARIN.

Ne düşünüyorsun diye sorup durmα Fαcebook, Ne düşündüğümü αnlαyαmαzsın ; Sevdiğim erkeğin profili sende olmαsα Umrumdα mısın ?

Facebook ne düşünüyorsun? Twitter: “ne yapıyorsun?” Foursquare: “nerdesin?” Sonuç: yeni sevgilim sosyal medya.

Sevgili feyzbuk, kalbin kadar temiz olan bu ne düşünüyorsun bölümünü bana ayırdığın için öncelikle teşekkür ederim.

Alçak gönüllü yüreklerde yaşayan düşünceler, en yüksek düşüncelerdir.

Tanımadığımız insanların dürtüklemesine karşı ‘geri dürt’ butonu yerine bi de ‘s-ktir git’ butonu olsaydı nolurdu, çok mu kırılır – üzülürlerdi ?

Dünya ateistler toplantısının tam ortasında içeri dalıp, “Allah’ınız yok mu lan” diye bağırıp kaçasım var.

Sevgili Uyku, biliyorum seninle bazı problemlerim oldu fakat şimdi sana çok ihtiyacım var. Lütfen dön.

Gidenin ardından küçük Su döküyorum. Rahatlıyorum.

Çaya batırdığım bisküviyi düşürmeden ağzıma atmak için yaptığım hırsı hayatımın diğer hiç bir kısmında yapmıyorum.

Bir şeyi yarım yamalak söyleyip sonra “anlamadım” dediğimde “boşver” diyen arkadaş. Yarra Yering diye şarap var. İçer misin ?

Facebook isminin yanına ‘Bok var ekle’ yazan arkadaş, kendinle bu kadar barışık olduğun için seni kutluyorum.

Şampuanın Üstünde Kuru Saçlar İçindir Yazdıgı için Şampuanı Saçını Islatmadan Kullanan Arkadaşı Bodruma Kapattık Mutluyuz.

Sayfayı Paylaş