Exper bilge pisi

Konusu 'Donanım' forumundadır ve ot-gu tarafından 23 Kasım 2008 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

EXPER BİLGE PİSİ

KDV li Fiyat 891,00 YTL (529,82 USD) (23.11.2008 exper.com.tr)

Teknik Özellikler
    • İşlemci INTEL ATOM N270 (1.6 GHz) ​
    • Kablosuz Ağ 802.11g 54Mbps ​
    • İşletim Sistemi ORİJİNAL MICROSOFT® WINDOWS® XP HOME EDITION ​
    • Bellek (RAM) 512 MB ​
    • Optik Sürücü BULUNMUYOR ​
    • Hard Disk 10 GB (2+8) SSD ​
    • Ekran 8,9 INCH WIDESCREEN ​
    • Hoparlör TÜMLEŞİK STEREO HOPARLÖR ​
    • Kart Okuyucu Var ​
    • Ethernet 10/100 MBIT ETHERNET ​
    • Diğer OKULİSTİK 1 YILLIK ÜYELİK ​
    • Diğer MAGIC DESKTOP YAZILIMI ​
    Ek Bilgiler
    Bilge Pisi'nin Faydaları
    • BilgePisi çocukların günlük kullanımı için özel olarak dizayn edildi.
    • Darbeye ve düşmeye* dayanıklı gövdeye sahip.
    • E-öğrenme modelini destekleyen uygulamalar sayesinde öğrenmeyi eğlenceli hale getiriyor.
    • Tüm temel işletim sistemleri ile çevirimiçi ve çevirimdışı eğitim içeriklerini destekliyor.
    • 802.11 b/g standartlarını destekleyen tümleşik kablosuz ağ kartına sahip BilgePisi, kablosuz internet erişimi ile 10/100 Mbps hızında dahili ethernet'e sahip.
    • İnternet bağlantısını yönetebileceğiniz ebeveyn modülü ile güvenli erişim sağlıyor.
    • Magic Desktop arayüzündeki eğlenceli uygulamalar hem eğitiyor hem de BilgePisi'nin kullanımını kolaylaştırıyor. Bu arayüzdeki oyunlar, eğitimler, ses kaydedici ve e-posta yazımı sayesinde BilgePisi çocukların kullanımına yönelik bir uygulama da sunuyor.
    * 60 cm'ye kadar olan yüksekliklerden düşme halinde geçerlidir.

Bilge Pisi'nin Özellikleri
    • Intel'in netbook kategorisindeki cihazlar için üretmiş olduğu en yeni işlemci teknolojisi olan ATOM işlemcisi sayesinde düşük güç tüketimi ve altı saate varan pil ömrü ile kullanım kolaylığı sağlıyor.
    • BilgePisi 512 MB RAM'e sahip.
    • BilgePisi, Windows XP Home işletim sistemini kullanılıyor.
    • BilgePisi'de depolama için harddisk yerine Solid State Disk olarak ifade edilen 2 GB flash bellek ve 8 GB harici SD disk olmak üzere toplam 10 GB'lık bir depolama alanı yer alıyor. Bu alan aynı zamanda veri güvenliğini de artırıyor.
    • BilgePisi'nin 8.9” Widescreen ekranı ile 1024x600 çözünürlüğü destekliyor.
    • CMPC yedekleme programı sayesinde veri kaybını önlüyor.
    • Yaklaşık 1.3 kg ağırlığı ve özel tasarımı ile çocukların kolayca taşıyabileceği ölçüye sahip.
    • Tümleşik webcam'i ile anında görüntülü mesajlaşma imkanı bulunuyor.
    • Su geçirmeyen tuş takımı sayesinde** BilgePisi suyu seviyor.
    • Bilge Pisi'de yazılımı önceden yüklenen 0.3 megapiksel çözünürlükte dahili webcam yer alıyor.
    ** BilgePisi'nin sadece tuş takımı su geçirmez özelliğe sahiptir. USB vb. girişler su geçirmez özellikte değildir.

Sayfayı Paylaş