Exochochromis Anagenys, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 21 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Exochochromis Cichlid
    Bilimsel Adı: Exochochromis Anagenys
    Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
    Beslenme: Etobur-Vahşi yaşamlarında böcekler ve planktonlarla beslenir.Kaliteli yemlerle beslenmelidir.
    Mizaç: Barışçıl-Erkekler diğer erkeklere karşı agresiftir.
    PH: 7.5-8.5
    Sıcaklık: 25C - 28C
    En Az Akvaryum Hacmi: 300-350 lt
    Maksimum Boy: 35 cm
    Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha çabuk gelişme gösterir.Erkaklarde renk mavidir.Dişilerde parlak bir sarı renk hakim olup, vücutlarında üç siyah benek mevcuttur.
    Bakım: Bakımı kolaydır.Her türlü yemi kabul eder.Kaliteli ticari yemler ve dondurulmuş gıdalarla beslenmelidir.Sebze diyetine dikkat edilmelidir.Akvaryumda saklanabileceği kayalık alanlar oluşturulmalı, yüzebileceği geniş alanlar bırakılmalıdır.Bitki olarak, sert yapraklı anubias tarzı bitkiler tercih edilmelidir. turkeyarena.net
    Su değişikliklerine karşı hassastır.Düzenli olarak kısmi su değişiklikleri yapılmalıdır.
    Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.Üreme tankında erkeğin yumurtlama sitesi oluşturabilmesi için düz kayalar ve geniş kumluk alanlar bırakılmalıdır.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.
    Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş