Etroplus Maculatus-Turuncu Chromide, Diğer Cihlidler Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Diğer Cihlidler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Turuncu Chromide
    Bilimsel Adı: Etroplus Maculatus
    Dağıtım: Asya, Batı Hindistan ve Sri Lanka.
    Beslenme: Etobur
    Mizaç: Barışçı
    PH: 7.0-8.0
    Sıcaklık: 20C - 26C
    Maksimum Boy: 4 cm
    Ana renkler: Turuncu, Kahverengi, Siyah
    Cinsiyet: Erkek dişi ayrımı çok zordur.Erkekler daha iridir.Erkeklerin sırt, anal ve kuyruk yüzgeçlerinin kenarları kırmızıdır.
    Bakım: Bakımı kolaydır.Her türlü yemi kolayca yer.Genelde dondurulmuş canlı gıdalar, salamura karides, kankurduyla beslenebilir.Protein ağırlıklı tablet ve pul yemlerle beslenebilir.Oldukça uysal olan bu balık için, mineral ağırlıklı piyasada satılan cichlid tuzunu akvaryuma eklemekte fayda vardır.Akvaryumda bol kayalık mağaralar oluşturulmalı ve yumurtlayacağı alanlar için , ters çevrilmiş bir saksı veya birkaç düz kaya konmalıdır.Akvaryumda yüzebileceği geniş alanlar bırakılmalıdır.
    Üretim: Üretimi zordur.Üretim tankında tuz ekleyerek acı su oluşturmak gerekir. Genellikle yumurtalar düz bir kaya veya bitkilerin geniş yapraklarına bırakılır.Erkek tarafından yumurtalar döllendikten sonra, 3-5 gün içersinde daha güvenli bir yere yumurtalar taşınır.Erkek ve dişi yumurtaların korunması için nöbet tutar.Toplam 200-300 arası yumurta bırakabilir.Yavrular artemia ile beslenmelidir. turkeyarena.net

Sayfayı Paylaş