Etkileyici Hayat Sözleri

Konusu 'Aşk Sözleri' forumundadır ve Aylinn tarafından 14 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Aylinn Well-Known Member

Acı veriyorsa geçmiş; geçmemiş demektir. Murathan Mungan

Artık hayallerim suya düşecek diye kaygılanmıyorum. Çünkü, onlar düşe düşe yüzmeyi öğrenmişler. Cemal SÜREYA

Bazen gidersin,sırf geri dönebilmek için.

Bence her insanın, hayatta değer verdiği en az biri olmalı.

Bir an bekle, arkana dön ve unuttuklarını anımsa. Kaybettiysen ara, kırdıysan af dile, kırıldıysan affet: Çünkü hayat çok kısa. Mevlana Celaleddin-i Rumi

Çaycı, getir ilaç kokulu çaydan Dakika düşelim senelik paydan Zindanda dakika, farksızdır aydan Karıştır çayını zaman erisin Köpük köpük, duman duman erisin Necip Fazıl KISAKÜREK

Doğru zamanda, doğru yerde olmamaklardan oluşur her zaman hayat.

Dünyanın neresinde olursan ol, bulunduğun yerde değil düşündüğüm yerdesin. Jean-Christophe Grange

Düzenim bozulur, hayatımın altı üstüne gelir diye endişe etme. Nereden biliyorsun hayatın altının üstünden daha iyi olmayacağını? ŞEMS-İ TEBRİZİ

Geç kalmakla erken başlamak arasındaki süreçtir hayat, Yaşanmamışlığa ait keşkelerle geleceğe dair kuşkulardan ibaret.

Hatırlamak için bir hafızamız varken, unutmak için elimizde hiçbir şeyin olmaması; hayatın bize attığı en büyük kazıktır. Murathan Mungan

Hayat acımasız bir öğretmendir, önce sınav yapar sonra ders verir.

Hayatta silgim hep kalemimden önce bitti, çünkü kendi doğrularımı yazacağıma tuttum başkalarının yanlışlarını sildim. Oğuz Atay

Hayatta unutamayacağımız en büyük pişmanlık, pişman olurum diye yapmadıklarımızdır. Leo Tolstoy

Hiç kimseye güvenmiyorum diye birşey yoktur, "Zamanında o'na güvendiğim için, artık kimseye güvenmiyorum" diye birşey vardır. Aziz NESİN

İnsan karar vererek aşık olmaz. Sadece bir bakar, olmuş.

İnsanı hayata bağlayan şeyler, aynı zamanda hayattan koparan şeylerdir. Atakan Korkmaz

İnsanları yalan söylediklerinde dinlemeyi severim. Çünkü; olmak istedikleri ama olamadıkları insanları anlatırlar. Leo Tolstoy

Kadın; bilmeyene "nefs", bilene "nefes"tir. ŞEMS-İ TEBRİZİ

Menfaatten uzak kal varsın kesen dolmasın Yeterki bu cihanda yüzün kara olmasın Vicdanına mağlup ol hislerini mağlup et Azap içinde ölmek istemiyorsan şayet...

Ne derler bilirsin: Savaş ne kadar zorsa zafer o kadar tatlıdır.

Ölümün olduğu yerde daha ciddi ne olabilir ki?

Parmak izlerimiz, turkeyarena dokunduğumuz hayatlardan silinmez.

Sadece hayat veren değil, hayat verip hak eden, baba adını taşıyabilir. DOSTOYEVSKI

Sana dokunmak, hayatın içinde durup dinlenmek gibi. Sana dokunmak, nefes almak gibi. Sana dokunmak, tüm kelimeleri yakmak gibi. Sana dokunmak, tüm insanları affetmek gibi. Sana dokunmak, hayatı temize geçmek gibi. Sana dokunmak, ölüme inat gibi.

Sen o kadar bir şey söylemeden gidersin ki; üstüne milyonlarca bir şey söylenir.

ŞEREFLE Bitirilmesi gereken, En asil görev hayattır. Bir lokma EKMEK için, Şerefini çiğnetmeye, Bir ANLIK eğlence için, Servetini tüketmeye. Bir zamanlık MEVKİİ

Şeytan ona uymamız için yalvarıyor, peki biz çok iyi insanlar olduğumuz için mi onu kıramıyoruz! Aldous Huxley

Takvim düzeni herkes için aynı olsa da, zaman herkesin içinde başka türlü ilerler. Murathan Mungan

The Sheltering Sky : İnsanın ruhu vücudunun en bitkin parçası. Ne zaman öleceğimizi bilmediğimiz için hayat sonu olmayan bir yolmuş gibi geliyor bize.

Yine sabah olacak, yine yeni bir gün başlayacak ve ben yine öleceğim.

Sayfayı Paylaş