Etkileyici Gizemli Sözler

Konusu 'Aşk Sözleri' forumundadır ve Aylinn tarafından 14 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Aylinn Well-Known Member

Akıl Yaşta değil baştadır fakat onu başa yaş getirir. C. Şehabettin

Annelerin kolları şefkaten yoğrulmuştur, çocuklar orada derin derin uyurlar V. Hugo

Aşk; topuktan etine kadar işlemiş nasırdır. ya canın acıya acıya adım atacaksın; ya da canını acıta acıta söküp atacaksın. Her iki yolda da tek bir gerçek olacak; canın çok, ama çok acıyacak.

Aşktan bir bilet almıştım siz olmalısınız o hayatınızda eşlik edebilirim.

Ayakta ölmek, dizüstü yaşamaktan iyidir.

Bir kişiye gerektiğinden fazla değer verirsen ya onu kaybedersin, ya kendini kahredersin.

Bir su gibi berrak , bir cicek gibi sevgi yüklü , gökyüzü gibi yalın okyanus kadar derin kelimelere sıgmayacak kadar büyük bir sevgimiz oldugunu sakın unutma

Düşün: Kör, sağır ve dilsiz çölde gidiyorlar ve sağır ölüyor. Dilsiz köre, sağırın öldüğünü nasıl anlatır? Seni sevmek; sadece dilsiz kalmak değil, dilsizin böylesi olmak işte!

Fikirler paraşüte benzer açılmadıkları zaman hiçbir işe yaramazlar.

geç kalınmış tebessüm idamdan sonra gelen affa benzer..

Geçmişini bilmeyen, geleceğini de bilmez. Osmancık geçmişini bil ki geleceğe sağlam basasın.” O. Gazi

Gözlerinde gördüm yaşamı, gülüşlerinde hayat buldum yaşamda, uğruna fedalar olsun sevgilim.

Gül nedir ki ? Solup gider. Gün nedir ki ? Gelip geçer. Ateş nedir ki ? Söner biter. Sana olan sevgim sonsuzdur ancak mezarda biter…

Hayat bir savaştır. Tek silahın aklın ve inancındır.

Hayat öyle oyunlar oynuyor ki, nereye tutunsam düşüyorum. Tam da palyaçonun dediği gibi, ” ağlayamadığımdan gülüyorum.

Hayatta kimse için ağlanmayacağını dile getirsem de ey sen yaren canımdan can almışsın.

İnsan bir kesire benzer. Pay yaptığı işler, payda kendini gördüğü değerdir. Payda ne kadar büyük olursa kesrin değeri o kadar küçük olur.

İnsan işi ile büyümez, belki iş insan ile büyür. Molla Cami

Kadınların 100 sırrı varsa eğer, Bunun 99′unu erkekler bilir; ama 100.sünü şeytan bile bilemez.

Karanlık gelse dahi gözüm bir güneşte kalır sen olmadıktan sonra gecemin gündüz olmuş ne anlamı olur.

Kendi kendinin efendisi olmayan bir kimse özgür değildir.

Kötüler kendilerine tahammül edildikçe daha çok azarlar. Tolstoy

Kötüleri iyi yapmak için uğraşacağına, turkeyarena iyilere sahip çık kötü olmasın.

Masallar zaman içersinde gelip geçer, hikayeler anlatılır kısa zamanda unutulur, sana aşık olmak ise dünyayı kalbimde yaşamaktır.

Öldürmeyen acılar insanı güçlendirir.

Ölüm, daima gözünün önünde olsun, o zaman asla adi endişelere düşmezsin ve hiçbir şeyi fazla hırsla arzu etmezsin.

Sen Kendini Biliyorsan, Bil Ki Kendini Bilmezlerin Söyledikleri Anlamsızdır.. Unutma Gereksiz Eleştiri Gizli Hayranlıktır . .!!

Sen neye hazırsan, o da senin için hazırdır.

Seninle yaşadığım tek bir dakika bile hayatımın en büyüleyici ve sıra dışı anı oldu.

Sevdiğimi elinden alana dünya haramdır, yaşamak için artık zaman kalmıştır.

Söz ağızdan çıkana kadar o senin esirin, ağızdan çıktıktan sonra sen onun esirisindir.

Taş kalpler dahi zaman içersinde yumuşar, yoksa seninki de yumuşacık olanlardan mı canım?

Yalanlamak ve reddetmek için okuma! inanmak ve her şeyi kabullenmek için de okuma! Konuşmak ve nutuk çekmek için de okuma! Tartmak, kıyaslamak ve düşünmek için oku!

Yaşam bir alfabeye benzer. Bu alfabede ister ünlü ol, ister ünsüz; yeter ki karaktersiz olma..

Yaşamım boyunca bir insana bağlı kalmak istedim o sen değil ben olmalıydım.

Sayfayı Paylaş