Etkileyici Film Replikleri

Konusu 'Aşk Sözleri' forumundadır ve Aylinn tarafından 14 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. Aylinn Well-Known Member

Afrikada bir anne çocuğuna “tabağını bitir” diye bağırana kadar, dünyanın bütün tabaklarını kırmak istiyorum. “Morgan Freeman”

Ağladım… Çünkü seninle konuşamadım. Ağladım, çünkü sen beni görmüyorsun. Ve ben seni seviyorum. (Behzat Ç. Bir Ankara Polisiyesi)

Ağlayınca hiç bir şey geçmiyor anlıyor musun? “Leon”

Arkadaşınız başarısız oluyor, üzülüyorsunuz. Arkadaşınız birinci oluyor, daha çok üzülüyorsunuz. (3 Idiots)

Bana güzel bir kadın göster, ben de bokunda boğulmuş bir erkek göstereyim. (Killer Elite)

Bazen anıları kafamdaki çekmecelere koyup unutuyorum. Rafa kaldırmak, onunla yaşamaktan daha acısız. (Before Sunset)

Bazen en doğru karar; en zor olandır. (Labirent)

Bazılarının tesadüf dediği şey bana göre sonuçtur. Başkalarının fırsat dediği şey bana göre maliyettir. “The Matrix”

Belki bu dünyada kimse için huzur diye bir şey yoktur. Ama biliyorum ki, yaşadığımız sürece kendimize dürüst davranmamız gerekiyor.”Spartacus”

Benim gibi adamlara muhtaçsınız, böylece parmakla gösterip… “işte, kötü adam o” diyebiliyorsunuz.

Benim için sevmek, seni sevmek demek, biliyorsun. Belki ikimiz de çok sevmekten korkuyoruz. (The Sheltering Sky)

Bir tarladaki mor renkli çiçeklerin yanından geçip de onlari farketmemek Tanrı’yi sinirlendirir.”Mor Yıllar”

Birinin hayatında ilk olmayı değil, birinin hayatında tek olmayı istiyorum. (Kabuslar Evi - Onlara Dokunmak)

Cevabı olmayan herhangi bir şeyin sorusu da olmaz zaten sayın dinleyen. Sorular sadece cevabı duymak isteğiyle var olurlar. “Kaybedenler Kulubü”

Çünkü bilirsin; noktayı koymak ne kadar zor olsa da, tamamlanmış cümleler eksik kalmışlara göre daha az acı verir. (Dedemin İnsanları)

Deliler mükemmel dava konularıdır. Konuşurlar ama kimse dinlemez.”Zindan Adası”

Düşüncelerimi anlatan kelimelerin git gide anlamsızlaştığını farkettim.”Özgürlük Yolu”

Eğer senden nefret edersem dünyada sevebileceğim kimse kalmaz.”The Man From Nowhere”

Eğer yanıtlarım seni korkutuyorsa o zaman korkutucu sorular sormaktan vazgeçmelisin.”Pulp Fiction”

En zoru da; hayata onsuz katlanacak olmak, sıfırdan başlamak. (Karışık Pizza)

Geri gelmezsem, anneme onu sevdiğimi söyle. // -Senin annen öldü. // -Ehh, ne yapalım o zaman kendim söylerim. (No Country For Old Men)

Gülersen, bütün dünya seninle birlikte güler… Ağlarsan tek başına ağlarsın. “Oldboy”

Gülümsemeyi kafaya takma. Ağzım neredeyse hiç gülmez ama bu beynimin içinde gülümsemediğim anlamına gelmez. (Mary and Max)

Gün geçtikçe kaybediyorsun beni, farkında değilsin sadece.” Beni Böyle Sev”

Hayal gücü bilgiden çok daha önemlidir. Bilgi sınırlıdır fakat hayal gücü dünyalar kadardır.”Criminal Minds”

Hayat çok kısa. Sevdiğinin peşinden gitmelisin. (Final Destination 5)

Hayat; onun için büyük planlar yapan birçok insanı es geçer. (Blow)

Hayatının amacını, mutlu olduğun yerde ara. “Her Çocuk Özeldir”

İnsan duygularını saklayınca; karşısındakine dürüst olmuyor gibi geliyor bana. (Kuzey Güney-Tv)

İnsanı öldürmeyen şey tuhaflaştırır.”Batman Kara Şovalye”

İnsanlar ikiye ayrılır: Bekleyeni olanlar ve olmayanlar. (Anadolu Kartalları)

İstesem aşık olabilirim ama üşeniyorum. “Garfield “

Jeny ve ben köfte ve patates gibiydik.”Forrest Gump”

Kalbindeki nefretle yaşayamazsın. İçin için yer seni. Şu hayatta biraz olsun huzur bulmak gerek.”Dexter”

Karşısında dikilip aşkını ilan etmek yerine, sevdiğin kadının gitmesine izin vereceksin. (Choke)

Kişi özünü asla değiştirmez etrafındakileri başka birisi olmaya ikna edebilir ama kendini asla.”Olağan Şüpheliler”

Korku en bulaşıcı hastalıktır.” Sherlok Holmes”

Kötü bir alışkanlığı bırakmanın tek yolu, onun yerine başka birini edinmektir. (Bir Ömür Yetmez)

Madem bazı insanlar bunu hak etmez, yapacak bir şey yok. Hak eden insanlara da sırtını dönme. (Dedemin İnsanları)

Mesele o çizilen çerçeve değilmiş, mesele o çerçevenin içine hangi resmi koyduğunmuş. (Aşk Tesadüfleri Sever)

Mutlu olmanın tek yolu sevmektir. Sevmezseniz hayatınızı boşa yaşarsınız. (The Tree of Life)

Neden bana birazcık ilgi gösteren her kadına aşık oluyorum? “Sil Baştan”

Neden hep bu kadar şüphecisin? _Kronolojik mi cevaplayayım, alfabetik mi? “Sherlock Holmes”

Onu, ondan nefret ettiğimde bile sevdim. (Crazy, Stupid, Love.) turkeyarena

Önemli olan yaşamın hayal kırıklıklarına bozulmamak ve geçmişi geçmişte bırakmayı öğrenmek." (One Tree Hill-Tv)

Öylece yok olabiliyorlarken, hislerine nasıl güvenebilirsin ki? (Blue Valentine)

Para silahtır ama siyaset, tetiği ne zaman çekeceğini bilmektir.”The Godfather”

Rüya görmek senin için neden bu kadar önemli? // -Çünkü rüyalarımda hâlâ birlikteyiz. (Inception)

Rüyadayken gördüklerimiz bize gerçek gibi gelir. Ancak uyandığımızda bir tuhaflık olduğunu fark ederiz. “İnception”

Samimi taklidi yapabiliyorsan hemen hemen her şeyin taklidini yapabilirsin. ” Dr. House”

Sen benim kalbimsin anladın mı, kalbim olmadan yaşayabilir miyim? (Blow)

Sen müziğe dokunamazsın ama o sana dokunabilir. ” Regular”

Sende sevmediğim sadece iki şey var. Yüzlerin. (The Mirror Crack’d)

Size söyleyeyim, bir daha böyle kötü bir adamı zor görürsünüz. Hadi. Kötü adama yol açın…”Tony Montana”

Son gülen sen olacaksın, çünki geç anlıyorsun. “Cem Yılmaz – Fundamentals”

Tecrübelerime göre; bir kadın ne kadar güzelse o kadar manyak olur. (Blue Valentine)

Umut. İnsanın vazgeçemediği illüzyon. Aynı anda en büyük güç ve en büyük zayıflık kaynağınız.”The Matrix”

Uzunca süre maske takarsan altındaki kişiliği de unutursun. “V For Vendetta”

Ya ona itaat etmek istiyorlar ya da hükmetmek. Güzellikle, birlikte, uslu uslu yaşayamıyorlar. (Bizim Büyük Çaresizliğimiz)

Yarından bu kadar korku duyarsan, bugünü nasıl yaşarsın? “3 İdiot”

Yetişkin olmak buydu; 210 km'lik hız şansım olmasına rağmen 60 km'den fazlasını yapamamak. (Jeux D'enfants)

Zaman sahip olduklarımızı alamaz. Aşkın gerçek sevgisi asla ölmez, sonsuza dek canlı kalır. (P.S. I Love You)

Sayfayı Paylaş