Eski Hasar Ödemesi Hakkında

Konusu 'Soru-Cevap' forumundadır ve Misafir korkmaz tarafından 11 Ekim 2012 başlatılmıştır.

1. Sayın Yetkili,
    2009 Ağustos ayının başında arabama ışıkta durunca arkadan başka bir araç çarptı, çarpmanın etkisiyle bende kayarak öndeki araca çarptım. Aracımın ön ve arkasında hasar meydana geldi. Aracımı yetkili servise çektim. Orada ekspertiz sonucu ön ve arka tamponlarının da değiştirilmesine karar verdiler. Ancak arabam 1991 model VW Golf 2 olmasından dolayı orijinal tamponlarını bulamadım. Aracımın boya kaportası yapıldıktan sonra teslim aldım. ekspertiz yapan firmaya tamponları daha sonra kendim temin edeceğimi söyledim, onlarda bu durumu sigorta şirketine bildireceklerini tamponların faturasını kendilerine verdiklerinde tarafıma ödeme yapacaklarını belirttiler. Ancak aracın tamponlarını yurt dışında uzunca bir süre araştırmama rağmen üretimden kalkmış bir araç olduğu için bulamadım. Tesadüfen geçen aylarda internette aradığım tamponları bulma şansım oldu. Hemen ekspertiz yapan firmayı arayarak durumu bildirdim. Onlarda hasar dosyası eski tarihli olduğu için sigorta şirketini arayarak dosyamı tekrardan incelenmesi ve kendilerinin aranmasını istemişler. Aradan 2-3 hafta geçmesine rağmen ekspertiz firması beni aramadı bende bunun üzerine tekrardan onları arayarak durumu öğrenmeye çalıştım. Onlar sigorta şirketinden bir haber çıkmadığını, onun için benin sigorta şirketini aramamı söylediler. Bunun üzerine sigorta şirketini aradım, oradaki yetkili bana aradan 3 sene geçmiş olduğunu bu yüzden bana ödeme yapamayacaklarını, daha önceden arasaydım yardımcı olabileceklerini söyledi. Bende bu tamponların çok zor bulunduğunu o yüzden aradan bu kadar zaman geçmiş olduğunu anlatmaya çalıştım.
    Bu gibi bir durumda zaman aşımı diye bir şey var mıdır? O tarihteki kasko poliçemi inceledim bu konuda herhangi bir madde yok. Bu konuda ne yapmam gerektiği konusunda bana bilgi verirseniz sevinirim.
    Saygılarımla...

Sayfayı Paylaş