Erkek Evlat İsteyen Baba

Konusu 'Dini Sohbet' forumundadır ve arflower tarafından 4 Temmuz 2007 başlatılmıştır.

1. arflower Well-Known Member

Çogumuz biliriz ki eskilerde kiz çocuklarini çocuktan saymazlarmis.

2 kiz çocugu olan adam esine sürekli baski yaparak:

-Dogura dogura bunlari dogurdun, bunlar ugursuzlar, bana bir erkek çocuk doguramadin... Diyerek sürekli kadincagizi üzermis.

Günlerden bir gün kadin tekrar hamile kalmis ve adama bir erkek evlat vermis.
    Adamin tüm hayati artik o erkek çocugu olmus her seyini ona adamis.

Ailevi durumlari pek yerinde de degilmis zaten. Iki kizi zar zor anne okula yazdirir; fakat baba kizlari hiç sevmedigi için onlarin hiçbir istegini yapmaz, kizlarin okul masraflari için annenin ayirdigi parayi ogluna seker oyuncak vb... seylere harcar.

Günün birinde üç kardes evin salonunda oynarken oglan bayilir ve yere düser.
    Baba eve geldiginde sok durumdadir ve hemen oglunu alip en yakin hastaneye götürür.

Doktor muayeneye alir tahlilleri yapilir ve adama: "Oglunuzun beyninde ur var" der.

Adam adete yikilir bagirip çagirmaya baslar:

-Doktor bey o benim tek evladim onu kaybedersem ben yasayamam ne olur ne gerekiyorsa yapin canimi veririm size...

Doktor ise bu ameliyati sadece bir hekimin yapabildigini söyler.
    O hekimin ise Amerika'da oldugunu, arayip konusacagini fakat bu ameliyatin pahali olacagini da anlatir.

Amerikadaki doktor ile göürüsmeler sonucu doktorun Türkiye'de bir Seminerde oldugu ögrenilir.

Ameliyat için hastahane 4.000 ytl, Amerikadaki Doktor ise 1.000 ytl ister.
    5.000 ytl parayi nerden bulabilir ki???

Adam bunlari duyunca üzüntüden perisan olur.
    Adamda sadece komsulardan topladigi topu topu 2.000 ytl vardir.

Doktora bu konuyu anlatmistir; fakat doktor bir indirim yapamayacagini ama ameliyati yapan doktor ile yinede konusacagini söyler ve nihayetinde de sonuç istedigi gibi olur.

Ameliyati yapicak olan doktor para almiyacagini sadece hastanenin parasini vermesini söyler fakat yinede 2.000 ytl açik vardir ve ertesi günde ameliyat...

Adam parayi her ne pahasina olursa olsun bulmayi kafasina koymustur.
    Hemen bir döviz bürosunun önüne gider ve ilk çantasini dolu gördügü adami itekleyerek yere düsürür, çantasini da alip kaçar.

Çantanin içinden tam 2.000 ytl çikar tam ihtiyaci kadar olan para.

Kosa kosa hastahaneye gider ameliyata yarim saat kalmistir.
    Doktor gelir ve adama:

-Müjdem var size, ameliyatinizi yapacak olan doktor durumunuzu iyice düsününce çok üzüldü ve sadece 2.000 ytl'ye ameliyati tamamlamaya karar verdi, der.

Adam sevinir ama doktora parayi buldugunu da söyler.

Doktor ameliyata girecek olan doktoru aramak için odasina gider, aradan bir saat geçer ve halen ortalarda görünmemektedir.

Adam telasli bir sekilde doktorun odasina girer:

-Doktor bey, ameliyat saatini 1 saat geçirdiniz! Diger doktor gelmeyi düsünmüyor mu? Benim evladim ölmek üzere! diye bagirir ve o arada bir sey farkeder ki doktor agliyordur.

Aglayarak konusmaya baslayan doktor:

-Ameliyatiniz gerçeklesemeyecek... Hocami 2 saat önce caninin biri öldürmüs... Size verecegi parayi bozdurmak için döviz bürosuna gitmis ve çiktigi anda cani hocamin üzerine çullanarak parasini almis ve hocami itekleyerek basinin kaldirima çarpmasini saglamis... Hocam beyin kanamasindan öldü, ameliyat gerçeklesemez...

Adam oglunun hayatini kurtarmak için hirsizlik yapmis ve oglunu kendi elleri ile öldürmüstür...

2. esra Well-Known Member

çok güzel harika

Sayfayı Paylaş