Eretmodus Cyanostictus, Tanganika Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 17 Mart 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Tanganika Cichlid
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Eretmodus Cyanostictus
    Bilimsel Adı: Eretmodus Cyanostictus
    Dağıtım: Afrika/Tanganika
    Beslenme: Omnivor(Etçil ve Otçul)
    Mizaç: Sakin.Kendi türüne çok agresif
    PH: 7.5-9.0
    Sıcaklık: 24C - 27C
    Maksimum Boy: 9 cm
    Cinsiyet: Erkekler dişilere göre vücut olarak daha büyüktür.Erkeklerin anal yüzgeçlerinde yumurta benekleri mevcuttur.
    Bakım: Kaliteli yosun içerikli yemler, tablet yemler ve zaman zaman da canlı yemlerle beslenmelidir.Sürekli olarak canlı yem ve protein içerikli yemlerle beslenmeden kaçınılmalıdır.Yüksek kalitede supralina yemlerle sebze diyeti uygulanmalıdır.,
    Akvaryum bol kaya ile dekore edilmeli, alt taban ince kumla kaplanmalıdır.Akvaryumda oldukça hareketli ve akvaryuma canlılık getirici bir balıktır. turkeyarena.net
    Su şartları bu balık için çok önemlidir.Akıntı oluşturmaya dikkat edilmeli, kaliteli bir filtrasyon ve oksijen pompası kullanılmalıdır.Haftada bir %10 oranında normal su değişikliklikleri yapılmalıdır.
    Üretim: Üretimi zordur.Ağızda kuluçka yöntemiyle üretim sağlanır.10-30 arasında, dişi balığın büyüklüğüne ve yaşına bağlı olarak yumurta sayısı değişir.Erkek ve dişi yumurtaları ağzına dönüşümlü olarak alır.21-24 günlük süre içerisinde yavru balıklar serbest kalır.Kuru toz yem ve Artemia ile yavru balıklar beslenebilir.Yavru balıklar, 4-5 ay içinde 2,5-3 cm boyutuna ulaşır.Cinsel olgunlaşma, 14 aylık bir süreyi kapsar.

Sayfayı Paylaş