Engelliler haftası mesajı

Konusu 'İle İlgili Sözler' forumundadır ve hakan788 tarafından 10 Eylül 2015 başlatılmıştır.

1. hakan788 Well-Known Member

10-16 Mayıs engelliler haftası mesajları

Her sağlıklı insanın da engelli adayı olduğu gerçeğinin unutulmaması temennisiyle, tüm engelli vatandaşlarımıza aileleri ve sevdikleriyle birlikte mutlu, huzurlu ve sağlıklı bir ömür diliyorum.

Ülkemizin her yerinde, engelli vatandaşlarımızı diğer insanlarla iç içe yaşarken görmek temennisiyle, sağlık ve esenlikler dileriz.

Engelli olmak bir kusur değil, bu vatandaşlarımızın günlük yaşamını idame ettirirken zorluklarının azaltılamaması kusurdur. Bu düşüncelerle; Engelliler Haftası vesilesiyle engelli vatandaşlarımızı kutluyor ve Aileleri ile sağlıklı, mutlu ve başarılı bir yaşam geçirmelerini diliyorum.

Bir ülkede demokrasinin, insan haklarına saygı ve hoşgörünün ne oranda var olduğu, o toplumun engellilere yaklaşımıyla ölçülür. Engelliler haftası kurlu olsun.

Engelli insanımızın toplumsal hayata tam katılımlarının sağlanması ve hayat standartlarının yükseltilmesi temmennisi ile engelli arkadaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Engellilerimizin eğitimden sağlığa, iş ve mesleki rehabilitasyondan kültür, sanat ve spora, kent standartlarının iyileştirilmesinden, psikolojik ve sosyal desteğe kadar sorunlarına çözüm bulunması hepimizin sosyal sorumluluğudur. Engelli olmanın bir kusur olmadığı, hepimizin engelli olma potansiyeli taşıdığımızı düşünerek, engellilerin sorunlarına duyarlı olmak ve onların günlük yaşam içinde rahatlıkla yerlerini alabilecek şartları oluşturarak, gereken ilgi ve desteği sağlamak, çağdaş toplumun gereğidir. Engelli vatandaşlarımız, kendilerine değer verildiğini, devletimizin her zaman yanlarında olduklarını, bizlerin kendilerine en yakın kişiler olduğumuzu bilmelidirler. Engelsiz bir dünya dileğiyle, engelliler haftasını kutluyor, engelli vatandaşlarımıza mutlu ve huzurlu bir ömür diliyorum

Engelliler Haftası’nın engellilerin sorunları hakkında halkımızın bilgilendirilmesine ve toplumdaki duyarlılığın artırılmasına katkı sağlanmasını diliyor, en içten sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Tüm bireylere eşit şekilde hizmet sunma, vatandaşlarının sorunlarına çözüm üretme gibi konulardaki başarı bizlere ülkelerin demokratik devlet anlayışları hakkında bilgi verirken, o ülkede yaşayan bireylerin engellilere yönelik tutum ve davranışları da toplumsal yapıyı gösterir.Engelliler haftasında tüm engelli arkadaşlarıma sevgilerimi iletiyorum.

Engelliler Haftası nedeniyle, engelli yurttaşlarımıza ve onların ailelerine Sağlık, mutluluk ve huzurlu bir yaşam diliyorum. Bu haftanın engelli yurttaşlarımızın sorunlarının çözümüne katkıda bulunmasını ve engellilerimizle diğer yurttaşlarımızın kaynaşmalarını temenni ederek, tüm vatandaşlarımıza sevgi ve saygılarımı sunuyorum.

Sayfayı Paylaş