En Unutulmaz ve Güzel Aşk Sözleri

Konusu 'Aşk Sözleri' forumundadır ve SeçiL tarafından 11 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. SeçiL Well-Known Member

* Acaba devrik cümleler, aşk acısıyla ters yüz olmuş insanların yansıması mıdır?

* Aç aman bilmez; çocuk zaman bilmez. diye bir atasözü var ya hani; kalbimin sana karşı aç bir çocuk olduğunu hissediyorum şimdi.

* Ağzın tat görmesin hayat, kandırdın beni.” sözünü de aşk acısı çekmeden önce kavrayamamıştım maalesef.

* Artık zamanın göreceli olduğunu biliyorum; öyle olmasaydı sensiz geçen saniyeler, asırlar kadar uzar mıydı?

* Aşık olmak ölmek midir?

* Aşkı güle benzetirler: Rastgele tutarsan dikeni batar, yapraklarını açarsan duyguları akar.

* Aşkın gülmekten çok ağlamaya, yaşamaktan ziyade ölmeye eğilimli olduğunu anladığım an iş işten geçmişti çoktan.

* Bakma sen, yanlış demiş eskiler. Kendi kendine konuşana deli değil yalnız derler.

* Bakmayın gözlerimin içinin güldüğüne. Kim şahittir her akşam hüzne gömüldüğüme?

* Bana aşkın her zaman “birlikte olmak” anlamına gelmediğini söylemişlerdi, hak vermiştim. Şimdi sorayım bu akıl hocalarına: “Aşk sürekli ölmek midir?”

* Bana yaşattıklarını sen de bir gün yaşayacak ve beni anlayacaksın. Boşuna mı “etme bulma dünyası” demişler?

* Ben senin kalıbını değil kalbini sevdim! Şimdi taş kalbin yüzünden kalıbına tüküresim geliyor.

* Beni terk edince dilime kilit vurdum ve suskuna döndüm; ama gönlüme ferman dinletemedim bir türlü.

* Biliyor musun, hayatımda en büyük acının “diş ağrısı” olduğunu zannediyordum ilkin; nerden bilecektim aşk acısının yanında diş ağrısının adının bile anılmayacağını.

* Biliyor musun, sevmek de bazen insana acı veriyor, yaralı bir kalbin varsa.

* Biz Azrail ile sözlü musibet ile nişanlıyız! Belki tesadüfen doğduk; ama elden ne gelir? Yaşamak zorundayız!

* Boşuna uğraşma gökyüzü, benim kadar ağlayamazsın!

* Bu aralar, sen gidince neden herkesin sana benzemeye başladığını düşünüyor ve şaşırıyorum.

* Çok gereksiz şeyleri çok düşünmeye başladım. Sanırım bu yüzden daima aklımdasın.

* En ağır işçi benim: Gün yirmi dört saat seni düşünüyorum.

* Fani ve yalancı dünyanın ipine takıldım, turkeyarena kurtulmak isterken hepten dolandım!

* Geçen gün bir kan damlasının kar üzerinde bıraktığı kızıl rengi gördüm de sen gittiğinde kalbimin kan ağlayan sesini duydum yine.

* Giden gitsin aldırma, yangınlar da söner; gönlünü boş yere bulandırma, bu acı diner; bırak arkanda kalsınlar, krallar önden gider.

* Gözlerim ferini yitirdi; artık hayata ölü bakıyor; sözlerim takatten düştü; artık içime dökülüyor; kalbim ise ayaktan düştü; artık senden gayrısına atmayı unuttu.

* Gözlerimi kapayınca sen, açınca karanlık! Bu ne acayip bilmece? Hâlbuki tam tersi olmalıydı! Öldüm mü acaba, kimse var mı?

* Gözyaşının kendisi bir “sela”dır aslında; ama onlar aktığında yine de kimin öldüğünü bilemezsin…

* İçteki ateş bana masal gibi gelirdi hep, bunu da öğrettin ya bana, şükranlarımı sunarım sana.

* İkiden bir çıkınca bir kalır demişlerdi; sen gidince ben kalır mıyım sanıyorsun?

* İnan sen gittin gideli, boğazımda bir hıçkırık…

* Karanlık aydınlıktan yalan doğrudan kaçar. Güneş yalnız kalınca etrafa ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürü ile, kartallar yalnız uçar.

* Keşke adın “aşk acısı” olacağına yalnızlık olsaydı da ben hep yalnız kalsaydım.

* Ne hasta bekler sabahı, Ne taze ölüyü mezar, Ne de şeytan bir günahı, Seni beklediğim kadar.

* Sana “rengarenk” demem gerekirdi zamanında; çünkü sen gidince tüm renklerim “siyah”a döndü. Artık içim siyahi!

* Sevda geçer yalan olur, sonra sokar yılan olur, derlerdi de inanmazdım.

* Sevgilim, şimdilerde sen yanımda yoksun diye yalnız ve kimsesiz olduğumu zannetmiyorsun umarım: Gidişinin bende bıraktığı hüzün yeter de artar bile.

* Şunu unutma: Eğer bir insanı unutmak zorundaysan bunu sindire sindire yapmalısın; çünkü aklın zamansız bir şekilde öldürdüğü insanlar yürekte amansız bir şekilde dirilirler.

* Vasiyetim şu: “Lütfen ölünce ellerimi açmayın; çünkü sevgilimin ellerinin sıcaklığını mezarda üşümemek için üzerime yorgan diye örteceğim.”

* Yıllardır ki uyku gözüme haram: İlkin “beni rüyanda göreceksin” dediğin için sevincimden uyuyamadım. Şimdi ise sözlerinin yalan olduğunu anladığım için uykusuzum.

Sayfayı Paylaş