En mantıklı sözler

Konusu 'En Güzel Sözler' forumundadır ve Aylinn tarafından 30 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Aylinn Well-Known Member

Hiçbirşey yapmamanın tek yolu hiçbirşey yapmamaktır! Edgar W Howe

İnsanlar başarısızlıklarından birşeyler öğrenir Başarılarından ise çoğunlukla pek birşey öğrenmezler Harold S Geneen

Yolunuza devam edin ve hata yapın Yapabildiğiniz kadar yapın çünkü başarıyı bu yol üzerinde bulacaksınız Thomas J Watson

Fakir olmanın diğer bir avantajı: doktor sizi daha çabuk tedavi eder F McKinney Hubbard

Birşeyler kaybetmeden hiçbirşey kazanamayacağınız gibi, birşeyler kazanmadan da hiçbirşey kaybetmezsiniz Eğer gönencinizi kaybettiyseniz onunla birlikte başınızdaki birçok sorun da kaybolur Eğer onurunuzu kaybettiyseniz, artık onun baskısından kurtulmuşsunuzdur Bırakın da hata yapın gerçekten büyük bir kayıpla karşılaşmadığınızı göreceksiniz Hazırlıklı olanların kaybı da herzaman azdır Quarles

Başarısızlığa uğramanın iki avantajı olduğunu unutmayın İlki; eğer yanılmışsanız nelerin işe yaramadığını öğrenirsiniz İkincisi ise; başarızlık size yeni bir başlangıç için fırsat verir Roger von Oech

Bilgeler hata yapmamanın bir lütuf olduğunu düşünmezler Onlar, insanoğlunun en büyük erdeminin kendi hatalarını düzeltebilme ve kişiliğini yenileyebilme yeteneği olduğuna inanırlar Wang Yang-ming

Hata yapmamak insanın elinde olan güçlerden biri değildir Hata ve yanlışlarından geleceği aydınlatan zekice ve iyi sonuçlar çıkarmak ise öyledir Plutarch

Başarıya giden yolda önce başarısızlığı sollamalısınız Mickey Rooneyin kendinizi geliştirmelisiniz" Gilbert Arland

Başarısızlıklarınızı ve hatalarınızı gizlemeyin Onları herkesin farkedebileceği bir yere koyun Kimde yaptığından pişman olmuş bir günahkarı azarlayacak kalp var ki? Milton J Roedel

Başarısızlığınız ile soylu bir şekilde yüzleşin, başarıdan farkı kalmayacaktır Emerson

Biri işini yaptığı sürece içtikleri sayılmaz Ama başarısızlığa uğradığında bir bardak bira bile farkedilir Lorna May Harris Lorna May Harris

Hız her tür işte başarısızlığı getirir Herodotus (MÖ 484-425)

Ona anlatılanlara inanmaya her zaman hazır olan biri hiçbir zaman iyi bir iş başaramaz Petronius

Başarısızlık! Eğer onu oraya siz koymazsanız, hiç bir dilin bu kelimeye ihtiyacı olmaz Onu kabul edip inanmadığınız sürece başarısızlık diye birşey yoktur Orison Swett Marden

Kararsızlık; bilgisizlik ve yeteneksizlikten daha fazla başarısızlığa neden olur Flower A Newhouse

Birçok insan hiç başarısızlığa uğramaz çünkü hiç denemez Norman MacEwan

Başarısızlıktan yeni şeyleri denemeye korkacak kadar korkmayın En üzücü hayatların özeti üç kavram ile tanımlanabilir: yapabilirdim, yapardım, yapmalıydım Louis E Boone

Başarının anahtarını bilmiyorum ama başarısızlığın anahtarı herkesi mutlu etmeye çalışmaktır Bill Cosby

Hızlı deneyin, hızlı başarısızlığa uğrayın ve hızlı bir şekilde kendinizi yenileyin Tom Peters

Bir okçu hedefini şaşırdığında dönüp kendine bakar Hedefin vurulamaması, hedefin suçu değildir İsabetinizi arttırmak için kendinizi geliştirmelisiniz" Gilbert Arland

Sayfayı Paylaş