En Kaliteli Aşk Sözleri

Konusu 'Aşk Sözleri' forumundadır ve SeçiL tarafından 11 Haziran 2015 başlatılmıştır.

1. SeçiL Well-Known Member

Acaba devrik cümleler, aşk acısıyla ters yüz olmuş insanların yansıması mıdır?

Aç aman bilmez; çocuk zaman bilmez. diye bir atasözü var ya hani; kalbimin sana karşı aç bir çocuk olduğunu hissediyorum şimdi.

Ağzın tat görmesin hayat, kandırdın beni.” sözünü de aşk acısı çekmeden önce kavrayamamıştım maalesef.

Artık zamanın göreceli olduğunu biliyorum; öyle olmasaydı sensiz geçen saniyeler, asırlar kadar uzar mıydı?

Aşık olmak ölmek midir?

Aşkı güle benzetirler: Rastgele tutarsan dikeni batar, yapraklarını açarsan duyguları akar.

Aşkın gülmekten çok ağlamaya, yaşamaktan ziyade ölmeye eğilimli olduğunu anladığım an iş işten geçmişti çoktan.

Bakma sen, yanlış demiş eskiler. Kendi kendine konuşana deli değil yalnız derler.

Bakmayın gözlerimin içinin güldüğüne. Kim şahittir her akşam hüzne gömüldüğüme?

Bana aşkın her zaman “birlikte olmak” anlamına gelmediğini söylemişlerdi, hak vermiştim. Şimdi sorayım bu akıl hocalarına: “Aşk sürekli ölmek midir?”

Bana yaşattıklarını sen de bir gün yaşayacak ve beni anlayacaksın. Boşuna mı “etme bulma dünyası” demişler?

Ben senin kalıbını değil kalbini sevdim! Şimdi taş kalbin yüzünden kalıbına tüküresim geliyor.

Beni terk edince dilime kilit vurdum ve suskuna döndüm; ama gönlüme ferman dinletemedim bir türlü.

Biliyor musun, hayatımda en büyük acının “diş ağrısı” olduğunu zannediyordum ilkin; nerden bilecektim aşk acısının yanında diş ağrısının adının bile anılmayacağını.

Biliyor musun, sevmek de bazen insana acı veriyor, yaralı bir kalbin varsa.

Biz Azrail ile sözlü musibet ile nişanlıyız! Belki tesadüfen doğduk; ama elden ne gelir? Yaşamak zorundayız!

Boşuna uğraşma gökyüzü, benim kadar ağlayamazsın!

Bu aralar, sen gidince neden herkesin sana benzemeye başladığını düşünüyor ve şaşırıyorum.

Çok gereksiz şeyleri çok düşünmeye başladım. Sanırım bu yüzden daima aklımdasın.

En ağır işçi benim: Gün yirmi dört saat seni düşünüyorum.

Fani ve yalancı dünyanın ipine takıldım, turkeyarena kurtulmak isterken hepten dolandım!

Geçen gün bir kan damlasının kar üzerinde bıraktığı kızıl rengi gördüm de sen gittiğinde kalbimin kan ağlayan sesini duydum yine.

Giden gitsin aldırma, yangınlar da söner; gönlünü boş yere bulandırma, bu acı diner; bırak arkanda kalsınlar, krallar önden gider.

Gözlerim ferini yitirdi; artık hayata ölü bakıyor; sözlerim takatten düştü; artık içime dökülüyor; kalbim ise ayaktan düştü; artık senden gayrısına atmayı unuttu.

Gözlerimi kapayınca sen, açınca karanlık! Bu ne acayip bilmece? Hâlbuki tam tersi olmalıydı! Öldüm mü acaba, kimse var mı?

Gözyaşının kendisi bir “sela”dır aslında; ama onlar aktığında yine de kimin öldüğünü bilemezsin…

İçteki ateş bana masal gibi gelirdi hep, bunu da öğrettin ya bana, şükranlarımı sunarım sana.

İkiden bir çıkınca bir kalır demişlerdi; sen gidince ben kalır mıyım sanıyorsun?

İnan sen gittin gideli, boğazımda bir hıçkırık…

Karanlık aydınlıktan yalan doğrudan kaçar. Güneş yalnız kalınca etrafa ışık saçar. Üzülme doğruların kaderidir yalnızlık. Kargalar sürü ile, kartallar yalnız uçar.

Keşke adın “aşk acısı” olacağına yalnızlık olsaydı da ben hep yalnız kalsaydım.

Ne hasta bekler sabahı, Ne taze ölüyü mezar, Ne de şeytan bir günahı, Seni beklediğim kadar.

Sana “rengarenk” demem gerekirdi zamanında; çünkü sen gidince tüm renklerim “siyah”a döndü. Artık içim siyahi!

Sevda geçer yalan olur, sonra sokar yılan olur, derlerdi de inanmazdım.

Sevgilim, şimdilerde sen yanımda yoksun diye yalnız ve kimsesiz olduğumu zannetmiyorsun umarım: Gidişinin bende bıraktığı hüzün yeter de artar bile.

Şunu unutma: Eğer bir insanı unutmak zorundaysan bunu sindire sindire yapmalısın; çünkü aklın zamansız bir şekilde öldürdüğü insanlar yürekte amansız bir şekilde dirilirler.

Vasiyetim şu: “Lütfen ölünce ellerimi açmayın; çünkü sevgilimin ellerinin sıcaklığını mezarda üşümemek için üzerime yorgan diye örteceğim.”

Yıllardır ki uyku gözüme haram: İlkin “beni rüyanda göreceksin” dediğin için sevincimden uyuyamadım. Şimdi ise sözlerinin yalan olduğunu anladığım için uykusuzum.

Sayfayı Paylaş