En iyi yatırım

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 24 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

En İyi Yatırım Aracı Hangisi?
    Bu aralar en iyi yatırım hangisi
    En İyi Yatırım Seçenekleri, En İyi Yatırım Yolları

Altın
    Atın kızyemtli metaller başlığı altına sığmayacak kadar önemli bir metaldir. Bu nedenle ayrı bir başlıkta incelemeyi uygun buldum. Altın alış verişi kuyumcudan faiş fiyatla yapılabileceği gibi borsadada yapılabilir. Türk altın borsası ve diğerlerinin hariçinde online platformlarla bağlanıp mardinin bir köyünden cok rahatlıkla dünya altın piyasasına bağlanıp uluslar arası bir alış satış fiyatı üzerinden fark cok düşüktür. Kaldıraçlı olarak altın almak tutmak ve satmak mümkündür. Ve dahin altının düşeceğine inanıyorsanız. Elinizde olmayan altını satabilir. Düşüşünden ciddi karlar elde edebilirsiniz. Dünyadaki altın fiyatları ve stokları bellidir.

Diğer türev araçlarının ve borsaların aksine fiyat dünyanın her yerinde aynıdır. Hiçbir gücün güdümünde değildir. Taklidi sahtesi olmaz. İşlemleri çevrimiçi yaparsınız çalındı kayboldu derdi olmaz. Dünyada rezervinde altın tutan devletler ve kurumlar rezerv hareketlerini aylar önceden haber verir. Anından kararlarla büyük ve çabuk alım satım yapmazlar. Biraz sabırla küçücük sermayenizi büyük bir servete dönüştüre bilirsiniz. Altın dünyada sadece takı sektöründe değil özellikle sanayi ve teknolojide vazgeçilmez. Kullanım alanlarına sahiptir. Gelecek yıllarda altının ortala fiyatı süratle artacaktır. Muadili olmayan bir metaldir. Uzun vadeli trendi hep yukarıdır. Altın yerine bakır kullanalım olmuyor. İllede altın başka yolu yok dünyadaki rezerv belli ihtiyaç artıyor. Talep var arz yok fiyat otomatikman aratacaktır. Tabi bu dediğim yıllara yayılmış bir dönem.

Forex (Foreign exchange market)
    Forex (Foreign exchange market) siz döviz büfesinden dolar alıyorsunuz ya yükselince satıyorsunuz ya buda internette döviz büfesi fiyatları çok çok makul almak satmak nerdeyse döviz büfesine nazaran bedava artı bu online büfe size diyor ki senin bende paran var bende böylelikle bende itimat oluştu ben sana diyorum ki paranın 400 katına kadar al sat sana açık limit mesala 1000 ytl param var. Diyorki 400.000 ytl emrinde hazır dolar al yen al sat avro al ne istersen yap düşük al yüksek sat yüksek sat düşük al buraya dikkat elinde olmayan parayıda sata bilme imkanı veriyor. Ah dolar yükseldi dolarım olsa satardım derseniz varmışçasına satabiliyorsunuz.

Sonuç hesapta 1000 ytl vardı size (buna kaldıraç denir.) 400.000 ytl verildi kullandınız. Sonuç 3000 ytl kazandınız. Bu paranın tamamı sizindir. Diyelimki tam aksine 900 ytl kaybettiniz ödersiniz nerden kendi paranızdan. Hesapta olmayan parayı kaybedemezsiniz. Forex 4 trilyon dolarlık günlük işlem hacmi olan bir piyasadır. Borsa gibi alavere olmaz spekülasyon yapılamaz. Benzeşenleri içinde en aktif olan forex spot piyasasıdır. Forward , futures, ve swap vadeli cinsleridir.

Kaynak: eniyiyatırım

Sayfayı Paylaş