En Güzel Cuma Mesajları

Konusu 'Dini Sözler' forumundadır ve EmRe tarafından 31 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Alfabetik sıra ile hazırlanmış en güzel cuma mesajları;

Cuma gününün fazileti saymakla bitmez Kimki cuma gününde sevdiklerine ve müslüman din kardeşlerine dua ederse o duası Allah katında en makbul dualardan sayılır.Cuma, müminlerin bayramıdır. Bugün yapılan ibadetlere en az, iki kat sevap verilir. Bugün işlenen günahlar da, iki kat yazılır. Hadis-i şeriflerde buyuruluyor ki;

Sevaplar içinde Cuma günü ve gecesinde yapılandan daha kıymetlisi, günahlar içinde de, Cuma günü ve gecesinde işlenilenden daha kötüsü yoktur.

• Allah'ım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle. Selatü selam yolladım Mevlâ’ya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma'ya. Hayırlı cumalar.

• Allah'ım! Dillere destan, gönüllere ilaç rahmetin ile merhametini dileniyor ve bizleri insan olarak haşretmeni istiyoruz. Hayırlı nurlu cumalar.

• Allah’ım, Hazreti Muhammed ve Âline her vakit, her an ve her durumda, diğer tüm rahmet ettiğin kullarınki kadar, hatta Senden başkasının bilemeyeceği sayıda kat kat salât eyle! Hiç şüphesiz Sen dilediğini yapansın. Cuma'mız mübarek olsun.

• Allah'ım! İlahi kudretin ve önü alınamaz merhametin ile beni ve sevdiklerimi kuşat. Bizlerin kalplerine aydınlık ver. Amin. Hayırlı Cumalar.

• Allahım fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru Allahım! Hayırlı cumalar.

• Allahım Kimsesiz kimse yok, herkesin var kimsesi, Kimsesiz kaldık medet ey, kimsesizler kimsesi.

• Allah'ım, nerede kin varsa, oraya sevgi götürme gücünü ver bize. Allah'ım, nerede darılma varsa, oraya barış götürme gücünü ver bize. Allah'ım, nerede inkar varsa, oraya iman götürme gücünü ver bize. Allah'ım, nerede umutsuzluk varsa, oraya umut götürme gücünü ver bize. Allah'ım, nerede karanlık varsa, oraya aydınlık götürme gücünü ver bize. Hayırlı nurlu, bereketli cumalar.

• Allah’ın rahmeti, bereketi sizinle olsun, gönül güneşiniz hiç solmasın, yüzünüz aydın olsun, kabriniz nur dolsun, makamınız Firdevs, dualarınız kabul olsun. Cumanız Mübarek Olsun.

• Allahım!Sen'den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

• Binlerce çiçek var, gül başka, milyonlarca insan var ama dost başka, milyarlarca gün var ama Cumalar başka, Cumamız mübarek olsun.

• Bir dua gönderiyorum hepinize, sağlık, mutluluk, huzur olsun, sevdikleriniz yanınızda, dünyanız barış dolsun, Allah'ın selamı üzerinize olsun hayırlı cumalar dilerim.

• Bismillahirrahmanirrahim sözü indiği zaman üzüntü ve keder dağıldı. Rüzgar durdu. Denizler sakinleşti, hayvanlar dikkat kesildiler. Şeytanlar gökten kovuldu ve CENAB- I HAKK yeminle dedi ki; "Besmele ile başlanan her şeyi bereketlendireceğim!" Bugünün bereketinden istifade olan kullardan olmamız dileğiyle, hayırlı cumalar.

• Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur'an-ı Kerim'i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap. Hayırlı Cumalar.

• Bizi yoktan var eden, varlığından haberdar eden, yaratıp imtihan eden, imtihan edip sabır veren Allah'ın müminlerini bağışlaması dileğiyle hayırlı cumalar.

• Bu güzel Cuma gecesinde, RAHMETİN gök yüzünden yağarken, Sana açılan elleri ve çekilen Salavatı şerifleri boş çevirme ALLAH'ım Cumanız Mubarek Olsun

• Bu mübarek günün hürmetine dularınız ve ibadetleriniz kabul, hata ve günahlarınız affolsun, hayırlı günler, hayırlı cumalar...

• Bugün bayram olsun. Hüzünler dönüşsün sevince. Rabbim yaralarımızı sarsın Rauf adıyla, Kalbimizdeki marazları gidersin Şafi namıyla, Cumanız mübarek olsun!

• Bütün kapıların anahtarlarını kendinde bulunduran Allah'ım. Hakkımızda en hayırlı kapıyı aç. Hayırlı cumalar dilerim.

• Cennet bahçelerinin gülleri yüzüne, bülbüllerin nağmeleri diline, Allah sevgisi gönlüne, bu güzel günün bereketi üzerine olsun. Hayırlı nurlu cumalar.

• Cennetine davet et Allahim kabrimizde rahatlik, siratta selamet, tatli canimiz sana emanet, son nefesimizde selametler ihsan eyle. Hayırlı Cumalar.

• Cumamız mübarek dualarımız ve tövbelerimiz kabul olsun. turkeyarena Selamların en güzeli sizlerin üzerine olsun.

• Cumanız Mübarek Olsun, Rabbim Yapacağınız Her Türlü İbadet Ve Taatlerinizi Kabul Eylesin.

• Cuma gibi günümüz var. İslam gibi dinimiz var. Muhammed(sav) gibi şahımız var. Allah dedim, dostum dedim, 99 ismine mühür vurdum, üstüne Cumanız Mübarek Olsun.

• Cuma günü bana çokça salavat getirin. Çünkü, Cuma, meleklerin şehadet ettiği şahitli bir gündür. Bana salavat getiren bir kulun sesi, nerede olursa olsun bana ulaşır. Hayırlı Cumalar.

• Değerli Dostum; Sabahınız Hayırlı, Cumanız Mübarek, Dualarınız Kabul Olsun. Hayırlı Günler...

• Dilimize Düşen, Kalbimizden Geçen, Bizim Bilemediğimiz; Ama Bizim İçin Hayırlı olan Ne Varsa, Dua olup Kabul olsun İnşallah! Cumanız Mubarek Olsun.

• Duanız kabul, ameliniz makbul hizmetiniz daim olsun. Saadetiniz kaim olsun. Cumanız Mübarek olsun.

• Ey insanlar! gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu dehşeti günler... Tevbe edin kardeşler... ALLAH BELKİ AFFEDER... Hayırlı cumalar.

• Ey Rabbimiz! İşlerimizde muvaffakiyetler ihsan eyle. Yanlış yollara gidenleri gittikleri yoldan döndür. Hanelerimize mutluluk nasip eyle. Kaldırmakta zorlanacağımız yüklerle bizleri imtihan eyleme. Darda ve zorda koyma. Amin. Cumanız mübarek olsun.

Devamı alttaki mesajda..

2. EmRe Well-Known Member

Cuma Suresi /9: Ey iman edenler! Cuma günü namaza çağırıldığı zaman, hemen Allah'ı anmaya koşun ve alış verişi bırakın. Eğer bilmiş olsanız, elbette bu, sizin için daha hayırlıdır.

• Güç ve kuvvet ancak kendisine has olan yüce ve büyük Allahım! Mahlukatın adedince, Zatının rızası, arşının ağırlığı ve kelimelerinin mürekkebince Hz. Muhammed (sas) ve O'nun ehli ve ashabı üzerine salat eyle.

• Gülün güzeli baharda çicek verendir. İnsanın güzeli, umulmadık anda selam gönderendir. Gül kadar özel insana selam olsun, cumanız mübarek olsun.

• GÜNAYDIN Bir duam var. Söyleyemesem de Rabbim okur içimi El açamasam da O görür beni Sağlık, Huzur, Nur, Dua ve Allah'ın adı ile HAYIRLI CUMALAR.

• Günaydınlar...Hayırlı cumanız olsun; Dua ettiğinizde çok isteyin. Çünkü vereceği hiç birşey Allaha ağır gelmez ve sonsuz hazinesinden bir şey eksiltmez...

• Günaydın. Hayırlı sabahlar. Cumanız mübarek oldun. Allahım rahmeti bereketi, peygamberimiz (s.a.v) in şefaati hep üzerimize olsun.

• Güneşin parlak ışıklarıyla doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizinle olsun. Günaydın, hayırlı cumalar dilerim.

• Güneşin pembeliğiyle doğan, saflığıyla süzülen, herkese nasip olmayan mutluluk denen o en güzel duygu sizle olsun. Hayırlı cumalar olsun..

• Günler bize dostların güzelliğiyle, geceler onların dualarıyla mübarek oluyor. Umudumuz dostların hediyesi, duamızsa sizlerin sevgisi. Cumanız mübarek, olsun, hayırlı sabahlar.

• Her katı kışın kalbinde tüm sıcaklığıyla bir ilkbahar filizlenir; her karanlık gecenin peçesi altından ise tüm alıcılığıyla bir şafak gülümser. Gününüz aydın, Cumanız bereketli olsun. Hayırlı Sabahlar.

• Her sabah RAB'bimize DUA etmeyi unutmayalım. Çünkü ALLAH bizi uyandırmayı unutmadı. Yaşadığımız her anın kıymetini bilelim, hayırlı cumalar ve hayırlı sabahlar.

• Her şeye kadir olan Yüce Allah, bizleri, doğru yoldan ve sevdiklerimizden ayırmasın. Hayırlı cumalar.

• Huzur ve güven içinde yenen kuru bir ekmek, endişe içinde yenen baldan daha tatldır. Namus içinde yaşanan bir çadır, ahlaksızlığın hüküm sürdüğü bir köşkte yaşamktan daha sevimlidir. Cumanız mübarek olsun.

• İki dua vardır ki, reddedilmez; o dua edenlerle Allah arasında bir perde yoktur; Biri, zulüm gören kişinin duası öbürü de mü’minin kardeşine gıyabında ettiği dua. Hayırlı cumalar.

• Kabir suallerimiz ahsan eyle, cennetinle cemalini cümleyle beraber bana da nasip eyle.

• Kabrimi nur ile doldur. Kevser sarabina daldir, ulu cemalini göster. Hayırlı Cumalar.

• Kalpler imanla, gönüller huzurla dolsun, saadetler hepimizin olsun, ne kurulan bağlar bozulsun, ne de dostlar unutulsun, cumanız mübarek olsun, günaydın.

• Kalplerde güller kurumuştu, yürekler buruk kalmıştı, sevgiler hasretti sevgiye, bu gün bir gül doğdu. Bu gülün tomurcuğunu ekin kalbinize, sulayın gülünüzü, gözyaşınızla, büyütün gülünüzü sevginizle, koklayın gülünüzü, duyun muştu kokusunu yüreğinizde, açın kalbinizi, girin gül bahçenize, sessizce eğilin bir güle, usulca koklayın bu gülü, güzelce alın elinize, verin sevdiğinize o tatlı gülü, çünkü o gül peygamber gülü. Cumamız gül kokulu olsun. Hayırlı cumalar.

• Kimi zamanlar vardır en muhabbetli en uhuvvetli ve en güzel, turkeyarena en içten müminin bayramıdır böyle zamanlar. En güzel günün cuma bayramın olsun.

• Kul nâfilelerle bana durmadan yaklaşır, nihayet onu severim. Bir kere de onu sevdim mi, artık o kulumun işiteceği kulağı olurum, göreceği gözü olurum. (Kudsi Hadis). Sevilen kullardan olmak duasıyla… cumanız mübarek olsun.

• Kulhüvellahü ehad, bin bir kere ya samed, ya Allah, ya Muhammed umariz senden şefaat. Hayırlı Cumalar.

• Lailahe illallah'tır özüm, Muhammed Mustafa'dır sözüm, ihlas-ı şerif ile yıkadım yüzüm. Ayetel kürsü için sen kabul eyle sözüm.

• Lailahe illallah üç muradım var, biri cennet, bir ırmak diyarını görmek. Aç cemalini göster diyarını.

• Lailahe illallah selalar duasi için, Muhammedün Resullullah arşı ala gölgesi için hastalara şifa, dertlilere deva, borçlulara edalar ihsan eyle Ya Rabbim.

• Mutluluk yakanıza yapışsın, huzur ayağınıza dolaşsın, sevinç ellerinize bulaşsın, güzellikler kirpiklerinizi ıslatsın İnşallah. Cumanız mübarek olsun.

• Ne yaprağınız kurusun ne gülünüz solsun her tuttuğunuz altın olsun avuçlarınız semada dudaklarınız duada olsun her an ve her günki dualarınız kabul olsun. Cumanız mübarek olsun.

• Önce yollar uzanır hakka yürümek için, tomurcuklar güller açar onu görmek için, dua eden biri var senin için. sen de dua et ALLAH için. Cuman mübarek, günün hayırlı olsun.

• Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz ihtiyaç, Senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün kadar. Hayırlı Cumalar.

• Özürsüz üç Cuma'yı terkeden kimsenin kalbin Allah mühürler. (Hadis-i Şerif)

• Rabbim Allah, fikrim zikrullah, kalbimin nuru Resullullah, evvelim Allah, ahirim Allah, La ilahe illallah Muhammedün Resullullah. Hayırlı Cumalar.

• Rabbimizin emrini, öne almalı kişi, önce namaz kılmalı, sonra yapmalı işi. Cumanız mübarek, gününüz hayırlı olsun...

• Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikayet ediyoruz Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz. Hayırlı Cumalar.

• Rabbim elimizi Kuran'sız, gönlümüzü imansız, kulağımızı ezansız, dilimizi tevhitsiz, alnımızı secdesiz bırakmasın. Cumanız mübarek, günümüz hayırlı olsun.

• Rabbim sen unutan kullarından etme bizi, dara dusunce hatirlayan kullardan etme bizi yuce rabbim seni her vakit anan kullardan eyle bizi cumaniz mubarek olsun.

• Selatü selaya yolladım Mevlaya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma’ya.

• Sıkıntılar misafirdir, gelir ve gider. Önemli olan gönderenin hatırına misafire sabretmektir. Gününüz aydın, cumanız mübarek olsun...

• Varlığı ebedi, merhameti sonsuz, adaleti eksiksiz olan Yüce Allah, el açıp kendisine dua edenleri geri çevirmez. Sabahın en hayırlı saatlerinde dualarınızı eksik etmeyin, hayırlı cumalar ve hayırlı günler, günaydın.

• Yaradanın 'affına' resulünün 'sevgisine' cennetin en güzel 'köşesine' mazhar olabilmeniz dileğiyle. Hayırlı cumalar.

• Ya Rabbi cumayı en bereketli gün yaptığın gibi bizi de o günün bereketiyle bereketlenenlerden eyle. Cuma'mız Mübarek Olsun. Hayırlı Cumalar.

• Ya Resullullah! Aman yarabbi ya rabbena her halimiz malumdur sana, gece gündüz yalvaririm sana. Her zaman sana muhtacim, cemalini göster bana. Hayırlı Cumalar.

• Yine takvim yaprakları Cuma'yı gösteriyor, Rabbim bu mübarek gün hürmetine günahlarımızı af buyursun. Bizlere esenlik versin. Ahir zaman fitnelerinden, kazalardan, belalardan, sıkıntılardan, şerli kimselerin ve şeytanın tuzaklarından bizi ve sevdiklerimizi korusun. Hakkımızda hayırlı olan hacetlerimizi kabul buyursun. Selam ve DUA ile hayırlı cumalar.

• Yükü sevgi, özü saygı, gücü barış, süsü hoşgörü olan mübarek dinimizin seçtiği haftanın özel günü olan cumanızı kutlarım.

Sayfayı Paylaş