En Çok Rağbet Gören Meslekler

Konusu 'İş Hayatı' forumundadır ve OrKuN tarafından 15 Ocak 2012 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Günümüzde en çok tercih edilen meslekler nelerdir?
    Geleceğin meslekleri! günümüzüde en çok rağbet gören meslekler ve nedenleri?

İşte en çok eleman aranan işler

Mali denetimci ve mali analist: En çok talip edilen pozisyonlardan olduğu için. adayların ücret beklentileri çok yüksek. Pozisyonda sirkülasyon fazla.

Java geliştirici: Java yeni ve sürekli yenilenen bir teknoloji. Bu nedenle Türkiye'de bu alanda uzmanlaşmış deneyimli kişi bulmak zor.

Yönetici asistanı: Sirkülasyonu en fazla olan pozisyon. Her firmanın kültürüne ve beraber çalışılacak yöneticiye göre profil değişebiliyor.

İş geliştirme müdürü: Bu pozisyon yeni yapılanma döneminde olan firmalarda talep ediliyor. Her firmada bulunan bir pozisyon olmadığı için eleman bulmak zor.

Teşkilatlanma sorumlusu: Vakıf yapılarına yönelik bir pozisyon. Türkiye'de sivil toplum kuruluşları kariyer açısından talep edilmiyor, bu pozisyonda çok fazla uzman yok ve ihtiyaç var.

İngilizce bilen resepsiyonist: Yabancı dil bilen kişiler tercih etmediği için uluslararası firmaların sıkça talep ettiği bir pozisyon.

Yer bulma ve kiralama uzmanı: Türkiye'de gelişen perakende sektörü ile ortaya çıkan bir pozisyon. Büyük perakende firmaları mağaza yeri bulma, kiralama işlerinden sorumlu olacak kişi arıyor. Henüz uzmanlaşmış aday bulunamıyor.

Mağaza satış elemanı: Her gün bir yenisi açılan alışveriş merkezlerinde çalışacak yetişmiş, firma kurum kültürünü en iyi şekilde yansıtan, vardiyalı çalışmaya açık mağaza satış elemanı pozisyonu da en fazla aranan pozisyonlardan.

Yüzde 100 garantili meslekler
    Zor dönemler!.. Okumak bir dert, iş bulmak ayrı dert, işte kalabilmek ise başlı başına sorun... En çok rağbet gören meslekler ise belli: Doktorluk, mühendislik, mimarlık...
    Oysa pekala moda tasarımı üzerine de eğitim alabilir, meslek sahibi olabilirsiniz. Ya da makyaj yapmayı öğrenir, diploma alarak dizi ve sinema sektöründe plastik makyaj yaparak isminizi duyurabilirsiniz. Kariyer Eğitim Kurumları bu dallarda ders veriyor, mezun ediyor, işi garanti ediyor..

Moda, kozmetik, modelistlik, makyaj konularında 22 yıldır eğitim veriyor Kariyer Eğitim Kurumları. Bugüne kadar 20 binden fazla öğrenci yetiştirmiş bu kurum. Üstelik okul, mezunlarına yüzde 100 iş bulma garantisi veriyor. 6-12 ay süren eğitimler sonunda moda tasarımı ya da modelist olarak diploma alan öğrenciler ünlü modacıların yanında çalışıyor. Kozmetik ya da makyaj bölümü mezunları ise, gün geçtikçe ağırlığını artıran dizi ve sinema sektöründe iş buluyor. Kariyer Eğitim Kurumları’nın kurucusu Güler Selamet. Genel Koordinatör ise oğlu Serkan Selamet. Sorularımızı Serkan Bey cevapladı...

Hangi konularda eğitim veriyorsunuz?
    Moda alanında; moda tasarımı, modelistlik, stilistlik, gerber sistem uzmanlığı ve bilgisayarda tasarım eğitimleri veriyoruz. Kozmetik alanında ise, cilt bakımı ve güzellik uzmanlığı, kuaförlük, profesyonel makyaj, el ve ayak bakım uzmanlığı öğretiyoruz. Bir süre önce bilişim ve yönetim olmak üzere farklı eğitimleri de bünyemize kattık. Bilişimde; grafik tasarım, web tasarım, 3D Max, AutoCad, bilgisayar işletmenliği... Yönetimde ise; halkla ilişkiler yönetimi, satış ve pazarlama yönetimi, insan kaynakları yönetimi, perakendecilik, mağazacılık yönetimi, sigortacılık ve girişimcilik....

Eğitim ne kadar sürüyor?
    Bölümüne göre değişiyor. Moda tasarımı kursu hafta içi üç günden 12 ay sürüyor. Modelistlik eğitimi haftada iki gün, toplam 12 ay... Kozmetikte de yine haftada iki günden 6 ay boyunca eğitim veriliyor. Profesyonel makyaj ve el-ayak bakım uzmanlığı için haftada bir, 8 hafta süren kurslarımız var.

Maliyeti ne?
    Eğitim ücretlerimiz, 1500 TL- 8400 TL arasında, bölümüne göre değişiyor.

Kaynak: Yüzde 100 garantili meslekler - Posta

Sayfayı Paylaş