Elif Lam Mim Suresi ve Anlamı

Konusu 'Kuran-ı Kerim' forumundadır ve OrKuN tarafından 10 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. OrKuN

OrKuN Well-Known Member

Elif Lam Mim Suresi ve Anlamı Meali

1. Elif lam mim
    2. Zalikel kitabü la raybe fıh* hüdel lil müttekıyn
    3. Ellezıne yü'minune bil ğaybi ve yükıymunas salate ve mimma razaknahüm yünfikun
    4. Vellezine yü'minune bi ma ünzile ileyke ve ma ünzile min kablik* ve bil ahırati hüm yukınun
    5. Ülaike ala hüdem mir rabbihim ve ülaike hümül müflihun

Anlamı

1 - (Elif, Lâm, Mîm.)
    2 - İşte o kitap, bunda şüphe yok, müttakiler (kötülükten korunacaklar) için hidayettir.
    3 - Onlar ki gaybe iman edip namazı dürüst kılarlar ve kendilerine verdiğimiz rızıktan (Allah yolunda) harcarlar.
    4 - Ve onlar ki hem sana indirilene iman ederler, hem senden önce indirilene. Ahirete de bunlar kesinlikle iman ederler.
    5 - Bunlar, işte Rabblerinden bir hidayet üzerindedirler ve bunlar işte felaha erenlerdir.

2. Misafir

Misafir Guest

ya kardeş kuranı kerım ayetlerı yazıyosunuz reklamlarda kıcı bası acık kadınların goruntulerı dogruyu dogru yolda yapın hakkını verin vallahi rabbim bunu sorar.

3. Misafir

Misafir Guest

arkadaş haklı KURANDAN ayetler yazarsınız yanına avrat koyarsınız veya ilahi dinleriz başka başka avratlar çıkar düzgün düzgün şeyler koyun gardaşım.

4. kırşehirli

kırşehirli Guest

bu sure çok zor :(

5. Misafir

Misafir Guest

hiç de değil

6. Misafir

Misafir Guest

S.a arkadaslar peki elif lam mim in anlamini ogrenecekmiyiz?

7. Misafir

Misafir Guest

Ben bu duayı az önce Kuran-ı Kerim'den 35 kere okudum, siz ne diyorsunuz?
    Ve çok yoruldum! :(

8. Misafir

Misafir Guest

arkadaşlar yaa ben pınar kuranı-kerimi çok güzel okurum ama elif lam mim i okuya mıyorum neden acaba bir fikriniz varmı

9. elif lam mim

elif lam mim Guest

10. Misafir

Misafir Guest

elif lam mim gerisi zor

11. Misafir

Misafir Guest

Kardeş şöyle çalış youtube dan sureyi dinle burdan oku ve takip et 1 saate kesin ezberlersin Oky

12. Misafir

Misafir Guest

bence siteniz bana çok yararlı oldu teşekkürler

13. Misafir

Misafir Guest

oruç bir ibadettir ve bu ibadet nerdeyse en güzel ibadet hem sadece 17 buçuk saat hiçbirşey lütven tutalım

14. Misafir

Misafir Guest

ezberliyemiyorum

15. Misafir

Misafir Guest

mükiyminas ne sanırım yanlış yazılmış dikat edin arkadaşlar

16. Misafir

Misafir Guest

herkese teşekkürler

17. Misafir

Misafir Guest

Güzel teşekkür ederiz :)

18. KlausSandro

KlausSandro Guest

Reklamları onlarmı seçiyor kardeşim? Hayır. Şimdi git ağla bir tane odanın kenarında. -.-

19. Misafir

Misafir Guest

bu site için zaten ücret veriliyor bide bu reklamları kaldırmak için ayrietten para veriliyor adamın belki durumu yoktur sadece siteyi açabilmiştir

20. Misafir

Misafir Guest

ezberleyemedim

Sayfayı Paylaş