Elektra Cichlid-Placidochromis Electra, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 22 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Elektra Cichlid
    Bilimsel Adı: Placidochromis Electra
    Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
    Beslenme: Etobur-Tüm besinleri kabul eder ancak, yemleme yapılırken dikkatli olunmalı, fazla yemlemeden kaçınmali ve haftada 1 sebze diyeti eksik edilmemelidir.
    Mizaç: Barışçıl
    PH: 7.0-8.0
    Sıcaklık: 24C - 27C
    Su Sertliği: 9-19 d
    Zorluk Seviyesi: 2
    En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
    Maksimum Boy: 15 cm
    Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha çabuk gelişme gösterir.Erkeklerde renk metalik mavi, dişilerde ise daha çok grimsidir.Erkeklerin baş tarafında 2 siyah gölge mevcuttur.
    Bakım: Bakımı oldukça kolaydır.Büyük akvaryumlarda beslenmelidir.Bol kayalık alanlar ve kalın bir çakılla akvaryum kurulmalı, akvaryumda mağaralar oluşturulmalıdır.Yüzeceği geniş alanlar bırakılmalı, kısmi su değişiklikleri düzenli olarak yapılmalıdır.
    Kumda aktif bir balıktır.
    Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.Üreme tankında erkeğin yumurtlama sitesi oluşturabilmesi için düz kayalar ve geniş kumluk alanlar bırakılmalıdır.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Erkek, yumurtlama sitesi için kum kazar.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.Yumurta ağızda kuluçka döneminde, erkek balık üreme tankından çıkarılmalıdır. turkeyarena.net
    Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş