Dünyaya neden geldik?

Konusu 'Sohbet' forumundadır ve abdulkadir tarafından 6 Mart 2008 başlatılmıştır.

1. abdulkadir Well-Known Member

Acaba biz hiç kendimize sorduk mu?​

DÜNYAYA NEDEN GELDİK?

YORUMLARINIZI BEKLİYORUM....

2. EmRe Well-Known Member

dünyaya bizmi gelmek istedik böyle sorsak, şimdi herkes kalıplaşmış cevap verecek ibadet falan gibi...
    dünyaya geldikte amacımız ne...zengin olmakmı, bilim adamı olmakmı, başbakan olmakmı, iş aamı olmakmı, futbolcumu yoksa şarkıcımı veya başka birşeş...?

3. ShaDow_19 Well-Known Member

Nerden bilelim.. Şu DÜnyada milyonlarca farklı canlı çeşidi var... İnsanlarda onlardan sadece 1 tanesi... Dierleri niye geldi die soran yok ama... Sadece bizimmi çalışmamız lazım 2 dünya içinde.. Diğerleri neci oluyor o zaman???

4. abdulkadir Well-Known Member

Erman abi bizi onlardan ayıran bir özellik var.
    Akıl...
    Biz çalışmıyacağızda kim çalışacak.
    ayrıca erman abi biz Allah'a,onlar ise hem bize hem Allah'a çalışmakta...

5. ShaDow_19 Well-Known Member

Abdulkadir tabikide biliorm neden çalışmamız gerektiğini.. Dünyadaki bütün canlıların aklı var ve kullanıorlar.. Bizim tek farkımız biraz daha baskın olmamız onlara göre.. O yüzden biraz durup düşünmek gerekior... Bu hayvanlaran sadece insanlar içinmi yaratıldı ,, yoksa dünyanın boş kalmaması içinmi?

6. abdulkadir Well-Known Member

Bence insanlar için.
    Eğer ALLAH isteseydi insanlar gibi başka canlılar yaratırdı... dünyanın boş kalmaması için...

7. ShaDow_19 Well-Known Member

Yaratmış zaten zamanında ve şu anda dünyada ve evrende bilmediğimiz o kadar çok canlı çeşiti varki.. Uzaylılar mesela?

8. abdulkadir Well-Known Member

Abi eğer uzaylılar olsaydı Kuranda yazmazmıydı?

9. ShaDow_19 Well-Known Member

Kuranda yazıyor kardeş.. Dikkat edersen biçok Alemden bahsedior kuran.. Örneğin Cinler alemi vs gibi bisürü alem var.. Ve şu anda bizim teknolojimiz yeterince gelişmediği için 2 ışık yılı uzağa gidemiorz.. Ama teknolojimiz ilerleyince keşif edilmeyi bekleyen biçok şey var... Çünkü evrenin sınırı yok farkındasın değilmi? :D

10. abdulkadir Well-Known Member

eee uzaylılar varsa neden hala çıkmadılar.
    ayrıca bazı yerlerde ufo gemileri gösteriiliyor.Ama YÜCE ALLAH DEMEMİŞ MİKİ BEN İNSANLARI VE CİNLERİ BANA İBADET ETSİNLER DİYE YARATTIM.
    Eğer olsaydılar bu ayette geçmez miydi?

11. ShaDow_19 Well-Known Member

Abdulkadir sabret ilerde göreceğiz neler olacağını.. Kuranda öyle yazıyor olabilir tam hatırlamıyorum ama mantıken düşünürsek hayvanları mesela sorumlu tutmamış deilmi uzaylılarıda sorumlu tutmak istememiştir bilemeyizki.. Bu zamana kadar biçok insan şahit olmuş UFO lara.. Bende gözlerimle görmeseydim inanmazdım..

Sayfayı Paylaş