Dünya ile ilgili sözler

Konusu 'En Güzel Sözler' forumundadır ve Aylinn tarafından 9 Ağustos 2015 başlatılmıştır.

1. Aylinn Well-Known Member

Fani Dnya Yalan dünya dünyayla ilgili özlü sözler

Arif-i mana isen kılma tehalük aleme, mülk-i dünya kimseye mal olmamış, olmaz yine. (Leskofçalı Galib)
    Bana Türklerden kurulu bir ordu verin dünyayı rehin alayım! Napolyon Bonapart

Ben ölünce bir elimi tabutumun dışına atın. İnsanlar görsünler ki; Padişah bu dünyadan eli boş gitti. KANUNİ SULTAN SÜLEYMAN

Bir başka alemin bekleme odasıdır bu dünya. (Victor Hugo)

Bir köhne köprüdür bu cihan kim, gelen geçer. (Kemal Paşa Zade)

Bu dünya fanidir sakın aldanma. Mağrur olup tac-u tahta dayanma. Yedi iklim benim deyu güvenme. Uyan ey gözlerim gafletten uyan! Uyan uykusu çok gözlerim uyan. Sultan III. Murat

Bu dünya tuzaktır. Tanesi de arzulardır. (Benjamin Franklin)

Bu kadar adam gördüm, içlerinden hiçbiri dünyadan hoşnut değil, hiçbiri de dünyadan gitmek istemez. (Namık Kemal)

Cehennem boş; tüm şeytanlar burada. William SHAKESPEARE

Dehr bir azardır herkes metaın arzeder, ehl-i düna sım üzer, ehl-i hüner fazl ü kemal (Fuzuli)

Dünya gömlek değiştireceği zaman olaylar sakınılmaz olur. (Albert oel)

Dünya seven, dost katına, yüz ağıyle varır değil. (Eşrefoğlu)

Dünya yaşamak için tehlikeli bir yer; kötülük yapanlar yüzünden değil, durup seyreden ve onlara ses çıkarmayanlar yüzünden. Albert Einstein

Dünya, bir cifedir. Ondan bir şey isteyen, köpeklerle dalaşmaya dayanıklı olmalı. (Hz. Ali r.a.)

Dünyaya itimad etme.O çocuklarını aldattı. Gün gelir seni de aldatır, tedbirli ol. (Şehadeddin Ahned)

Hepimiz için bir dünya vardır. İyilikle kötülük, günahla suçsuzluk bu dünyanın içinde elele yürürler. (Oscar Wilde)

Hepimiz için bir dünya vardır. İyilikle kötülük, günahla suçsuzluk bu dünyanın içinde elele yürürler. Oscar Wilde

Kısmetindir, gezdiren yer yer seni, göğe cıksan, akıbet yer yer seni. (Kemal Paşa Zade)

Musikinin ritminde bir sır saklıdır; eğer onu ifşa etseydim dünya alt üst olurdu. ŞEMS-İ TEBRİZİ

Ömrüm geçti hayfa ki geç uyandım, bu dünya bana baki kala sandım. (Yunus Emre)

Şu yalan dünyanın sonu hiç imiş, akşam gelüb konan sabah göç imiş. (Pir Sultan Abdal)

Yeryüzünde yalnız benim serseri, Yeryüzünde yalnız ben derbederim. Herkesin dünyada varsa bir yeri, Ben de bütün dünya benimdir derim. Necip Fazıl KISAKÜREK

Sayfayı Paylaş