Dünya İle İlgili Sözler

Konusu 'Önemli Gün ve Haftalar' forumundadır ve EmRe tarafından 19 Nisan 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Dünya İle İlgili Sözler
    1.Bir köhne köprüdür bu cihan kim, gelen geçer. (Kemal Paşa Zade)
    2.Hepimiz için bir dünya vardır. İyilikle kötülük, günahla suçsuzluk bu dünyanın içinde elele yürürler. (Oscar Wilde)
    3.Kısmetindir, gezdiren yer yer seni, göğe cıksan, akıbet yer yer seni. (Kemal Paşa Zade)
    4.Arif-i mana isen kılma tehalük aleme, mülk-i dünya kimseye mal olmamış, olmaz yine. (Leskofçalı Galib)
    5.Bu kadar adam gördüm, içlerinden hiçbiri dünyadan hoşnut değil, hiçbiri de dünyadan gitmek istemez. (Namık Kemal)
    6.Dünya seven, dost katına, yüz ağıyle varır değil. (Eşrefoğlu)
    7.Dehr bir azardır herkes metaın arzeder, ehl-i düna sım üzer, ehl-i hüner fazl ü kemal (Fuzuli)
    8.Bir başka alemin bekleme odasıdır bu dünya.turkeyarena.net (Victor Hugo)
    9.Ömrüm geçti hayfa ki geç uyandım, bu dünya bana baki kala sandım. (Yunus Emre)
    10.Şu yalan dünyanın sonu hiç imiş, akşam gelüb konan sabah göç imiş. (Pir Sultan Abdal)
    11.Dünya, bir cifedir. Ondan bir şey isteyen, köpeklerle dalaşmaya dayanıklı olmalı. (Hz. Ali r.a.)
    12.Dünya gömlek değiştireceği zaman olaylar sakınılmaz olur. (Albert oel)
    13.Dünyaya itimad etme. O çocuklarını aldattı. Gün gelir seni de aldatır, tedbirli ol. (Şehadeddin Ahned)
    14.Bu dünya tuzaktır. Tanesi de arzulardır. (Benjamin Franklin)

Sayfayı Paylaş