Dosya İsmi Çok Uzun Ne Siliniyor ne Değiştiriliyor

Konusu 'Yazılım' forumundadır ve EmRe tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Merhaba arkadaşlar, internette yayınlanan bir dergiden indirdiğim bir makaleyi word dosyası olarak kaydetmişim zamanında ve dosya ismi vermediğim için dosyanın adı makalenin adı olmuş ki bir kaç satır tutuyor makalenin adı.
    Şimdi bu dosyanın ne adını değiştirebiliyorum ne de silebiliyorum. Baktığımda 0 kb olarak görünüyor ama cd yada dvd'ye yedek alırken bu dosyayı da görüyor ve hata veriyor. DVD yazdırırken 5 dakikayı bu dosya için harcıyor ve sonunda "burn successfully completed with warnings" uyarısı veriyor.
    Bu dosyayı nasıl silerim ya da dosya adını nasıl değiştiririm?

2. BaRıŞ Well-Known Member

Bende de video var birtane adı çok uzun ne dosta ren komutu kaldı + ne de güvenli modda silmeyi denedim ama olmadı.

3. EmRe Well-Known Member

Download

Bu sayfadaki zip yada exe download seçeneklerinden birini indirip kurarak sorunlu dosyanızı silebilirsiniz.

4. EmRe Well-Known Member

Unlocker var?

5. EmRe Well-Known Member

unlockerı biliyorum bağlantıları kesiyor silebiliyorsun çalışan dosyalarda fakat benim dediğim dosyanın adı çok uzun ntfs dosya sistemi 256 karektere izin veriyor dosya 300 karekter felan o yüzden f2 yada üzürine tıklayıp isim değişmiyor ve silinmiyor.

6. BaRıŞ Well-Known Member

Verdiğin adresten programı indirdim sorunum çözüldü.

7. GamZe Moderator

Arkadaşlar D: sürücünde "a" isimli klasör oluşturun dosyayı bu klasöre kopyalayın. Daha sonra Başlat/Çalıştır'a cmd yazıp açılan Dos ekranında cd d:\a yaz enter'la. Şimdi a klasörüne girmiş oluyorsunuz ve "dir" yazıp enter'layın klasörün içinde dosyanın isminin bir bölümünü göreceksin devamını ise ~ işareti ile göreceksin. şimdi dosyanın adını değiştirmek için Komut şu "rename *.* abc" ve enter bukadar dosyanın ismi abc olacaktır.

Sayfayı Paylaş