Dini Güzel Sözler Facebook

Konusu 'Dini Sözler' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Mayıs 2014 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Twitter Facebook için Güzel Dini Sözler

• Allah’ım, internette paylaştıklarımın ne kadar beğenildiği değil, senin ne kadar beğendiğin her şeyden önemli olsun benim için.

• Allah’ım, hayalime bile günah girmesin. Bana temiz bir zihin ve temiz bir gönül ver.

• Allah’ım, televizyonun zararlarından sana sığındım. Vaktimi çalmasından, zihnimi yormasından, gönlümü bulandırmasından, aile hayatımı bozmasından koru. Beni ve ailemi yarışma programlarına katılma sevdasından, saçma sapan şaka programlarının ortasına düşüp üç kuruş para için rezil olmaktan koru.

• Allah’ım, daha fazlasını iste diye bağıran reklam sloganlarının şerrinden sana sığındım beni ve ailemi koru.

• Allah’ım, kin, kibir ve kim ne der hastalıklarından sana sığınırım. Bayramı senin rızan için sevgi ve muhabbet içinde geçirmeyi nasip eyle.

• Allah’ım, internette tanımadığım insanlarla sohbet edeceğim, diye arkadaşlarımı akrabalarımı ihmal edip vefasızlık etmekten sen beni koru.

• Allah’ım, gazetelerin üçüncü sayfa haberlerine düşmekten sana sığındım.

• Allah’ım telefonumda bedava konuşma hakkı var diye kendimi kaybedip zamanımı telefonda boş konuşarak ziyan etmekten sana sığınırım.

• Allah’ım, genetiği bozulmuş tehlikeli gıdalardan, kola ve cips gibi zararlı yiyeceklerden bizi koru. Temiz ve helal beslenmeyi nasip eyle.

• Allah’ım, dünyada bu kadar aç insan varken tıka basa yemekten, yemek beğenmemekten sana sığınırım.

• Allah’ım, internete tuhaf tuhaf fotoğraflarımızı çekip koymaktan, kendimizi rezil etmekten sen bizi koru.

• Allah’ım sigara, içki, uyuşturucu ve internet bağımlılığından sana sığındım, bana sağlam bir irade ver, beni koru.

• Allah’ım sanal günahlardan sana sığındım. İnternette gönül çalmaktan, çalıp terk etmekten, mazlumun gözyaşından ve bedduasını almaktan sana sığındım.

• Allah’ım, beni, ailemi, sosyal paylaşım sitelerinin şerlerinden koru. Kötü insanları arkadaş diye ekleyip zarar görmekten sana sığındım.

• Allah’ım, internete düşmekten ve rezil olmaktan sana sığındım.

• Allah’ım, sosyal paylaşım sitelerinde çok kişi takip etsin diye abuk subuk şeyler yazmaktan ve şöhretin afetlerinden sana sığındım.

• Allah’ım telefonda bedava saatlerimi dolduracağım diye, gıybet ve dedikodu yapmaktan, gerekli ve gereksiz konuşmaktan sen beni koru.

• Allah’ım modern görünme adına dinini hor görmekten âyet-i kerîme ve hadis-i şerîfleri çağa uydurayım, dini kibarlaştırayım diye saçmalamaktan, inkara düşmekten ve dinden çıkmaktan sana sığınırım.

• Allah’ım nefsimin hoşuna gitmediği için senin hükümlerini görmezden gelmekten, inkar etmekten sana sığınırım.

• Allah'ım! İlahi kudretin ve önü alınamaz merhametin ile beni ve sevdiklerimi kuşat. Bizlerin kalplerine aydınlık ver. Amin. Hayırlı Cumalar.

• Bu güzel cuma gecesinde, rahmetin gök yüzünden yağarken, sana açılan elleri ve çekilen salavat şerifleri boş çevirme Allah'ım. Hayırlı Cumalar dilerim.

• Ey Allah'ım! Sen bize tuba ağacının gölgesinde, kevser havuzunun başında, peygamber efendimiz Hz.Muhammed (sav) ile birlikte muhabbet etmeyi nasip eyle. Amin! Hayırlı Cumalar.

• Ey Rabbim! Gözlerimden sevgiyle bakan ışıkları eksik etme, hayırları görmeyi ve her yaratılanı senden dolayı sevmeyi nasip et! Amin. Hayırlı Cumalar.

• Her yerde haddini bilen, gönül aynasını silen, mahşerde beraat edip yüzü gülen kullarından eyle bizleri. Amin. Cumamız mübarek olsun.

• Ne muhtacına muhtaç olayım, ne de muhtacının başına taç olayım. Muhtaç eyleme Ya Rab! Muhtaç olacaksam bir sana muhtaç olayım. Hayırlı nurlu Cumalar.

• Rabbim, insanlar dertleri ile uğraşırken kameraya görüntü kaydetme merakından sana sığınırım.

2. EmRe Well-Known Member

• Acaba sırf dünya için mi yaratılmışsın ki bütün vaktini ona sarfediyorsun?

• Ahirette seni kurtaracak bir eserin olmadığı taktirde fani dünyada bıraktığın eserlere de kıymet verme. (Bediüzzaman)

• ALLAH’tan (c.c.) başkasıyla beraber olmakta devam ettiğin sürece, sürekli kam, keder ve şirk içinde bulunur, günah yükünden kurtulamazsın. [Abdülkadir Geylani (k.s.)]

• ALLAHIM! Kalbime senin korkundan öyle bir pay ver ki, nefsim günah işlemeye yöneldiğinde o korku benimle günahın arasına girsin.

• Amellerin en faziletlisi vaktinde kılınan namaz, ana-babaya iteat ve cihaddır. (Hadis-i Şerif)

Ana-Babaya iyilik etmek ömrü artırır, yalan konuşmak rızkı eksiltir, dua kazaya mani olur. (Hadis-i Şerif)

• Ayıbın en büyüğü, ona benzer bir ayıp sende de varken başkasını ayıplamandır. [Hz. Ali (r.a.)]

• Bildiğin 3 şeyden 2sini kendin yap, 3.yü ben senin için Allahtan isterim. [Hz. Muhammed (sav)]

• Bilginin hayırlısı ALLAH’a (c.c.) karşı saygı ile korku uyandırandır. [İbn Ataullah İskenderi (r.h.)]

• Bilim alçakta kalanları yükseltir, bilgisizlik de yüksektekileri alçaltır. [Hz. Ali (r.a.)]

• Bir insanın gerçek zenginliği, onun bu dünyada yaptığı iyiliklerdir. [Hz. Muhammed (sav)]

• Birliğin kederi, ayrılığın safasından daha hayırlıdır. [Yahya bin Muaz]

• Bütün kötülüklerin anahtarı, hiddettir. [Cafer bin Muhammed]

• Cahiller serbest ama bütün yollar yasak. Onlar meydana hakim, bizse camide tutsak [Necip Fazıl]

• Duadan bıkkınlık göstermeyiniz. Çünkü dua ile beraber olan hiç kimse helak olmamıştır. [Hz. Muhammed (sav)]

• Dua ve ibadet, Allah ile olmaktır. Allah ile olan kimse için ölüm de, ömür de hoştur. [Hz. Mevlana]

• Duyduğu her şeyi söylemesi, kişiye günah olarak yeter.

• Dünyaya değer vermemek (zühd) demek, insanlara aşırı değer vermemek demektir. İnsanlara değer vermemek de, önce kendine aşırı önem atfetmemenle başlar. [Süfyan-ı Sevri (r.h.)]

• Ebedi olan cennet dünyadaki bir kaç günlük amelin deyil halis niyetlerin karşılığıdır.

• Ey kul. Etme dünya nazı, kıl namazı, sonra kılarız diyenin dün kıldık namazını.

• Geçmişten ibret alın da hayra çalışın. [Hz. Osman]

• Gençliğime güvenip erken derken, belki elveda bile diyemezsin giderken… Zahmetsiz rahmet olmaz.

• Gerçek tevazu O’nun büyüklüğünün müşahedesinden ve sıfatlarının tecellisinden doğandır. [İbn Ataullah İskenderi (k.s.)]

• Güzel söz söyleyen, kimseden kötü söz işitmez. [Firdevsi]

• Güzel ahlak; bağışlayıcılık, sabır ve tahammüldür. [Hasan-ı Basri]

• Güzel konuşmanın sırrı, lüzumsuz sözleri terk etmektir. [Hz. Ebubekir]

• Güzelliğin bir damlası olan LEYLA için uykuyu haram etmek çok değilse, Güzelliğin kaynağı MEVLA için bir ömrü feda etmek az bile..

• Haksızlık karşısında eğilmeyiniz; çünkü hakkınızla beraber şerefinizi de kaybedersiniz. [Hz. Ali (r.a)]

• Her gecenin bir gündüzü vardır. [Hz. Ali (r.a)]

• Herkes herkese bir lokma şey verebilir ama boğaz bağışlamak, ancak Allah’ın işidir. [Hz. Mevlana]

• Hiç bir günah Allah'ın Rahmetinden büyük değildir. turkeyarena

• İki şeyi unut; yaptığın iyiliği ve sana yapılan kötülüğü. iki şeyi unutma; ALLAH’ı ve ölümü.

• İnsan, alışkanlıklarının çocuğudur. (İbni Haldun)

• İyi dostu olanın aynaya gereksinimi yoktur. [Hz. Mevlana]

• İyiliği gizlemek, kötülüğü gizlemekten daha üstündür. [Ebu Bekir Ferra]

• İyi geçinmek iki kişinin kusursuz olmasıyla değil, birbirlerinin kusurlarını hoş görmesiyle olur.

• İyiliği gizlemek, kötülüğü gizlemekten daha üstündür. (Ebu Bekir Ferra)

• Kader ne ise olur etme merak, uyma kendi nefsin hakkın emrine, bak altından ağacın olsa zumrutten yaprak, akıbet gozunu doyurur bır avuc toprak.

• Kendisini ilgilendirmeyen şeyi terk etmesi kişinin iyi müslüman oluşundandır.

• Kendisini yaptığı işin üzerinde gören kimse mütevazi değildir. Alçak gönüllü insan kendisini yaptığı işin altında görendir. [Bin Ataullah İskenderi (r.h.)]

• Kesilmiş koyuna derisinin yüzülmesi elem vermez. [Hz. Esma]

• KEŞKE'lerim yoktur benim takdir nedir bilirim.. "ACİZ" değilim ne demek? acizlerin en aciziyimm..

• Korkunç bir kurban bayramı olan kıyamet günü öküzlere ölüm günü inanlara ise bayram günüdür.

• Kula bela gelmez hak yazmayınca hak bela yazmaz kul azmayınca. [Mevlana]

• Kul bir günah işler. Ama onunla cennete girer. turkeyarena. Bu şöyle olur işledigi günah devamlı hatırındadır. Ondan her hatırladıkça tövbe edip kaçınır. Böylece o günah sebebiyle cennete girer.

• Kur-an'a saygı, onu duvara asıp önünde saatlerce dikilip, öpmek degildir, saygı onun dediklerini yapıp kalbe yerleştirmektir.

• Mü'minlerin îman bakımından en mükemmel olanı, ahlâkı en güzel olanıdır.

• Müslüman kimliğinden utanan değil, o kimliğe layık olmadığı için kendinden utanan kimsedir.

• Müslüman selamlaşırken en azından esselamu aleykum demelidir, Selam degil. Çünki, Selam Allahin isimlerinden biri. Birisine Allah diyemedigimiz gibi Selam da diyemeyiz.

• Ömrü ramazan olanın, ahireti bayram olur.

• Özü doğru olanın, sözü de doğru olur. [Hz. Ali (r.a)]

• Rab Teala’yı sevip, O’nun sevgisini yayarsan, yerdekiler ve göktekiler sana sevgi besler. Sadece ALLAH’a (c.c.) itaat et ki, yerdekiler ve göktekiler de sana itaat etsin.​

• Sabredin, her şeyin başı sabırdır. [Hz. Ebubekir]

• Sanma ki Karga gak.. Ördek vak.. Leylek lak diyor.. aslında hepsi 'HAKK' diyor..!.

• Sakladığın sır senin esirindir. Açığa vurursan sen onun esiri olursun. [Hz. Ali (r.a)]

• Salih amel, övgü ve ecrini sadece ALLAH’tan (c.c.) beklediğin ameldir. [Hz. Ali (r.a.)]

• Siz birbirinizi ALLAH (c.c.) için severseniz, gayretullah zuhur eder, ALLAH da (c.c.) hepinizi sever. [İsmail Hakkı Toprak (k.s.)]

• Söylenen söz kalmaz muallakta, ya sağa yazılır ya sola.

• Tefekkür, rahmetin kapısını açan anahtardır. Görmüyor musunuz, önce düşünülüyor, sonra tevbe ediliyor! [Süfyan b. Uyeyne (r.a)]

• Üç şey vardır ki insanoğlunun yüceliğini gösterir: Musibetten şikayetçi olmamak, ağrıdan dolayı sızlanmamak ve diliyle kendini övmemek. [Ebu Derda (r.a)]

• Ya İslamda yükselirsin, Ya inkarda çürürsün, Yol mezarda bitmiyor, Gittiğinde görürsün.

• Zaman akıp giden nehirdir. Sonu uçsuz bucaksız denizdir. Eğer bu nehre kapılırsan gideceğin yer Cehennemdir.

Sayfayı Paylaş