Dimidiochromis Dimidiatus, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 21 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Ortak İsim: Dimidiatus Cichlid
    Bilimsel Adı: Dimidiochromis Dimidiatus
    Dağıtım: Afrika/Malawi Gölü
    Beslenme: Etobur-Vahşi yaşamlarında böcekler ve planktonlarla beslenir.Dondurulmuş gıdalar ve özellikle artemia nauplii iyi bir diyettir.Ispanak ve Sprulina diyetler eksik edilmemelidir.
    Mizaç: Barışçıl
    PH: 7.5-8.5
    Sıcaklık: 25C - 28C
    En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
    Maksimum Boy: 18 cm
    Cinsiyet: Erkekler dişilere oranla daha çabuk gelişme gösterir.Erkekler daha renklidir ve sırt yüzgeçleri daha büyüktür.
    Bakım: Bakımı kolaydır.Kaliteli ticari yemler ve dondurulmuş gıdalarla beslenmelidir.Sebze diyetine dikkat edilmelidir.Akvaryumda saklanabileceği kayalık alanlar oluşturulmalı, yüzebileceği geniş alanlar bırakılmalıdır.Bitki olarak, sert yapraklı anubias tarzı bitkiler tercih edilmelidir.
    Üretim: Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üreme tankında ph 8.0 ve sıcaklık 28 C tercih edilmelidir.1 erkeğe3-4 dişi uygun bir orandır.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir.
    Olgun bir üremeden, 15-20 yavru elde edilebilir.Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş