Didim'e Nasıl Gidilir, Didim Ulaşım

Konusu 'Turkey' forumundadır ve GamZe tarafından 1 Haziran 2011 başlatılmıştır.

1. GamZe Moderator

Didim'e Nasıl Gidilir
    Didim'de Havalanı yok. Didim'e havayollarıyla ulaşım sadece çevredeki Bodrum, Dalaman ve İzmir'deki havalimanlarıyla mümkün. Bu havalimanlarından Taksi alınabileceği gibi, Didim Merkezli Tur işletmeciliği yapan Firmalardan özel hava alanı transfer hizmeti de satın alınabilir.

Dalaman Havaalanına 300 km. uzaklıktadır. (en uzak olan)
    Bodrum Havaalanına 90 km.(en yakın olan fakat kış aylarında uluslar arası uçuşlara kapalı, sadece iç hatlara açık, yaz aylarında hem iç, hem de dış hatlara açık)

Karayolu: Didim’e yaz Turizm Sezonu boyunca Ülkemizin hemen hemen tüm illerinden düzenli otobüs seferleri ile ulaşılabilmektedir. Ayrıca, İzmir ve Aydın Otobüs Terminalleri’nden Didim Birlik ve Didim Seyehat Acentalarınca Didim’e karşılıklı olarak gün içinde düzenli otobüs seferleri yapılmaktadır. Otobüs ile İzmir’den Didim’e ulaşım yaklaşık iki, Aydın’dan ise bir saattir. Kış aylarında çeşitli şehirler arası otobüs acentalarınca, sabah ve akşam olmak üzere günde iki kez İzmir, Ankara, İstanbul – Didim arasında düzenli seferler mevcuttur. Oto Gar Zabıta Tel: (+90 256) 811 02 20

Havayolu: İzmir Hava Limanı Didim İlçe Merkezine 140, Bodrum Hava Limanı ise 70 km. uzaklıktadır. İzmir Hava Limanı’ndan karayoluyla 1,5 saatte, Bodrum Havalimanı’ndan isi 45 ila 60 dakikada Didim’e ulaşmak mümkündür. Ulaşım; taksi, dolmuş ve otobüsler ile yapılmaktadır.
    Bodrum Hava Limanı Tel: (+90 252) 523 01 01
    İzmir Hava Limanı Tel : (+90 232) 274 24 24

Denizyolu: Yaz Turizm Sezonu boyunca Didim-Bodrum, Bodrum-Datça arasında feribot seferleri yapılmaktadır. Yine, Yunan adaları İstanköy(Cos) ve Rodos’dan düzenli feribot seferleri ile bodrum üzerinden Didim’e ulaşmak mümkündür.
    Bodrum Feribot Acentesi Tel: (+90 252) 316 08 82
    Bodrum Express Deniz Otobüsü: (+90 252) 316 10 87

Didim; Efes, Milet, Prien gibi antik sehirlerin yani sira diger turistik yerlesimlere de yakin olusuyla dikkat çeker. Bu tatil cennetine ulasim çok kolay. Istanbul'a otobüs ile sadece 7 saat (Uçakla 1 saat), Izmir'e 2 saat, Ankara'ya 5 saat uzakliktadir

Didim'e havayollariyla ulasim sadece çevredeki Bodrum, Dalaman ve Izmir'deki havalimanlariyla mümkündür. Izmir Adnan Menderes Havaalanina 150km, Bodrum Havaalanina 90km. Dalaman Havaalanina 120km. uzakliktadir.

Didim'e Istanbul, Izmir, Ankara gibi büyük sehirlerden yaz aylarinda her gün direkt Didim seferi yapilmaktadir. Kis aylarinda sefer sayisinda azalma gözleniyorsa da; Nisan - Mayis aylarinda hareketlenen turizm sezonuyla birlikte normale döner. Bodrum - Altinkum arasinda 'Bodrum feribot isletmeciligi'nin yüksek sezonda hergün; düsük sezonda haftada 3 gün düzenledigi seferler vardır.

Sayfayı Paylaş