Diarra'nın G.Saray'a Faturası 24.5 milyon €

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 27 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Lassana Diarra’nın kırılamayan inadı, planları alt üst etti. Real Madrid’in bonservisini 13’ten 8 milyon Euro’ya indirdiği Fransız yıldız, sarı kırmızılı yönetimden yıllık 5.5 milyon Euro garanti para ve 3 yıllık sözleşmede ısrar edince, görüşmeler tıkandı.LASSANA Diarra dünyaları istedi… Galatasaray’ın transfer listesinde bulunan Real Madridli futbolcu, Türkiye’ye gelmek için servet isteyince, yönetim geri adım attı. Öyle ki teknik direktör Fatih Terim, Inter maçı sonrası Lassana Diarra’nın adını telaffuz etmiş ve “Evet listemizde ismi var. Orta sahaya bir takviye daha istiyorum” demişti.

Turnuvaya çağrıldı
    Galatasaray Kulübü’nün iyi ilişkiler içinde bulunduğu Real Madrid, sarı kırmızılılara bu transfer için gerekli kolaylığı da sağladı. Öyle ki, Galatasaray’ı 24 Ağustos’ta 33. Barnebau Turnuvası’na davet eden İspanyol devi, elinden çıkartmak istediği Lassana Diarra’nın bonservisini 13 milyon Euro’dan 8 milyon Euro’ya kadar düşürdü.
    Real Madrid’in 4 milyon Euro’luk jesti sonrası görüşme için randevu dahi alınırken, Diarra’nın kırılamayan inadı Galatasaray’ı bunalttı.

2. EmRe Well-Known Member

Fransız yıldız olmayınca alternatifler aranıyor
    Lassana Diarra, Galatasaray Kulübü’nden garanti para olmak üzere yıllık 5.5 milyon Euro ve en az 3 yıllık kontrat istedi. Bu da bonservis hariç 16.5 milyon Euro’luk bir maliyet demekti. Bonservis de konulduğunda Diarra’nın faturası 24.5 milyon Euro olacaktı. Ancak G.Saray Yönetimi Diarra’nın geri adım atmaması üzerine şimdilik bu transferi askıya aldı.

Sarı kırmızılı yönetim Fransız yıldızın transferini rafa kaldırırken, listedeki diğer isimler için düğmeye bastı. Süper Lig’in başlamasının 9 Eylül’e uzaması sonrası bu konuda daha rahat hareket eden sarı kırmızılılarda teknik direktör Fatih Terim, yarın oynanacak Liverpool maçı sonrası istediği oyuncuların bir an önce alınmasını yönetimden istedi.

Guardian’ın iddiası: Eboue Galatasaray’a yakın
    İNGİLİZ Guardian gazetesi, G.Saray ile Arsenal’in Eboue’nin transferi konusunda anlaşmaya yakın olduğunu iddia etti. Arsene Wenger’in sakatlığı nedeniyle Asya turu kadrosuna dahil etmediği Eboue için Guardian, Arsenal ve G.Saray’ın 4 milyon sterlin karşılığında anlaşmaya yakın olduğunu yazdı. Wenger’in önümüzdeki sezon kadrosunda düşünmediği savunma oyuncusunun 2014’e kadar Arsenal ile sözleşmesi bulunuyor.G.Saray’ın Eboue için İngiliz kulübünün bonservisi konusunda indirime gitmesi halinde ünlü sağ bekin transferini yapacağı aksi takdirde transferi askıya alacağı belirtildi.

Sayfayı Paylaş