Depremden Sonra Emniyet Müdürlüğünün Görevleri Nelerdir

Konusu 'Sosyal Konular' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 23 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Depremden sonra Emniyet Müdürlüğünün yaptığı çalışmaları şöyle sıralayabiliriz;

Depremden sonra Emniyet Müdürlüklerinin deprem, asayiş ve yardım koordinasyonunun sağlanması üzerine düşen görevlerini herkesin bilmesi hem yetkililere yardım açısından hemde böylesi bir felaketle karşılaşılması durumunda kimden nasıl yardım isteneceği konusunun çözülmesi için oldukça gerekli görülmektedir. İşte bu yüzden depremden sonra Emniyet Müdürlüğünün görevlerini maddeler halinde yazacak olursak;

• Depremin yarattığı kargaşa döneminde asılsız bilgi ve haberlerle huzurun daha da bozulmasını sağlayacak art niyetli insanlar olmuştur ve olacaktır. İşte böylesi kişilere karşı Emniyet müdürlüğü çalışanları her zaman hazırlıklı olmalı ve gerekeni yapmalıdır.

• Arama kurtarma çalışmaları sırasında insanları bilgilendirmek de yine Emniyet müdürlüğü çalışanlarının görevleri arasındadır.

• Depremden sonra halka çadır dağıtma, çadır kurma gibi konularda yardımcı olan yine emniyet güçleridir. Bu işlemler sırasında yaşanan kargaşanın önlenmesinde de yine büyük iş düşer emniyet yetkililerine.

• Deprem bölgesine gönderilen yardımların yerlerine ulaşması konusunda yine ilk rol emniyet güçlerinindir.

Görüldüğü gibi depremden sonra emniyet müdürlüğünün görevleri herkesten daha fazladır.

Sayfayı Paylaş