Demirören ve Adalı da ‘şüpheli’

Konusu 'Spor Gündem' forumundadır ve EmRe tarafından 7 Temmuz 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Futbolda şike iddialarına ilişkin yürütülen soruşturma kapsamında Beşiktaş Kulübü Başkanı Yıldırım Demirören ve Asbaşkan Serdal Adalı da “şüpheli” sıfatıyla ifade verecek. Demirören ve Adalı özel yetkili Cumhuriyet Savcısı Mehmet Berk tarafından sorgulanacak.

Serdal Adalı’nın 11 Mayıs’ta İstanbul Büyükşehir Belediyespor ile oynadıkları Ziraat Türkiye Kupası final karşılaşması öncesi rakip takımın futbolcusu İbrahim Akın’la yaptığı görüşmede, “Bu maçta sakın oynama seni mutlaka alacağım” dediği iddia edilmişti. Bu iddiaya ilişkin Adalı’yı ‘şüpheli’ olarak dinleyecek olan Savcı Berk, kulüp başkanı Demirören’e de bu görüşme hakkında bilgisinin olup olmadığını soracak.

İkisi de Avusturya kampında
    Bu arada Yıldırım Demirören, dün akşam saatlerinde takımının kamp yaptığı Avusturya’nın Salzburg kentine bağlı Leogang bölgesine gitti.
    Beşiktaş’ın kamp yaptığı otele girişi sırasında gazetecilerin sorularına cevap veren Demirören, “Ben de şimdi duydum. Konuyla ilgili fazla bilgim yok. Bana henüz tebligat gelmedi” demekle yetindi. Serdal Adalı da siyah beyazlı takımla birlikte Avusturya’da bulunuyor.

Serdal Adalı, İbrahim Akın ile görüştüğünün iddia edilmesinin ardından gazetemize yaptığı açıklamada, “Ben Trabzonspor’dan aldığımız Egemen’le nasıl konuştuysam, İbrahim Akın’la da konuştum. Hatta konu ile ilgili olarak İstanbul Büyükşehir Belediyespor Başkanı Göksel Gümüşdağ ile de temasımız olmuştu. Bunda art niyet aramak haksızlık olur” ifadesini kullanmıştı.

Sayfayı Paylaş