Dell media direct hakkında yardım

Konusu 'Donanım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Merhaba arkadaşlar bir sorunum var destek olursunuz umarım..
    Dell inpiron 1525 model laptopum var.. açarken yanlıslıkla medıa direct tuşuna basmışım..eee hoşgeldınız dıyoo sonra ekran mavıye dönup kalıyo.. kaç defa kapatıp açtıysam normal yoldann hep o şekilde çıkıyo..
    İşletım sistemine ulaşamıyorum. En son format atmak zorunda kalıcam artık.. böle basıt biir şey yuzunden formatta atmak ıstemıyorum aslında ama sonuç onu gösteriyor.

ne yapabilirim yardımlarınızı bekliyorum...

2. OrKuN Well-Known Member

Bunun kurulum CD si olmalı mutlaka.Çükü kurulum CD si tıpkı windows kurulum Cdsi gibi bootable özellikte bir şey.Önce sistemi onunla başlatacaksnız.Windows 98 deki gibi bir DOS ekarın ile açılır sistem.Orada önce media direct için özel bir HDD alanı oluşturacaksınız.Bu olmazsa Meida direct kullanılmaz olur.Tuşuna bastığınızda süekli mavi ekran ya da sistem kilitlenmesi olur.

Daha sonra HDD i en fazla iki parça olmak üzere bölebilirsiniz.Bunu meida direct CD sile yapıyoruz.Daha sonra windows CD si ile normal bildiğimiz format ve kurulum işlerini yapıyoruz.Ama dikkat windows kurarken sakın meida direct alanını formatlamayın.Yoksa yeniden oluşturmanız gerekir.Sonra C ya da D diskine windowsnuzu kuruyorsunuz.Her şey kuruluduktan sonra MD yi tıpkı diğer programlar gibi windows üzerinden kuruyorsunuz.Bilgisayarı kaptıp MD düğmesi ile açıyorsunuz kurulum tamamlanıyor işte bu kadar.

3. BaRıŞ Well-Known Member

saol toprak yardımların için

4. dellmi? New Member

kisa bir not da ben yazmak istedim.biostan ayarlari degistiriniz...
    on board device da flash cache OFF sonra sata opetration ATA secilir ve onaylanir.daha sonra MD cd si takilir ve pw ile kapatip acin.acis sirasinda dell yazisini gorunce F12 ile boot menuye girin ve cd den baslatin karsiniza cikan seceneklerden 1 daha sonra Y ye basarak cd yi disari alin.windowsa baslatin ,partition bolumune gelince md cd sinin kendisine bir bolum ayirdigini goreceksiniz ona dokunmayin formati yapin.sonra windows ortamina girip MD cd sini normal baslatin karsiniza dell.exe dosyasi gelecek ona tiklayin dolumunu kendi yapacaktir.sonra cikarip driverlari yuklemeye baslayin.....:)

Sayfayı Paylaş