Dell 1520 bataryadaki ilginç sorun

Konusu 'Donanım' forumundadır ve OrKuN tarafından 11 Aralık 2008 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar 1 haftadır uğraşıyorum önce bigisayar ağır yazmaya başladı. Sebebini bulamadım sitemdendir dedim format attım makinaya formattan sonra sorun devam etti hatamı yaptık acaba deyip 2 sefer daha format attım ve sistemi yeniden kurduk ve sorun halen devam ediyor sistemle falan alakası yok sorunun.

Sonra tesadüfen bataryasını söktüm bir baktım normale döndü. Batarya takılı iken tüm klavye komutlarını geç algılıyor ve güç ölçer pil değerlerini yanlış gösteriyor pil dolu olduğu halde yüzde 10 dolu gösteriyor. Pil yaklaşık 2 saat gidiyor. O konudada bir sıkıntı göremedim. En ilginç yanı bazen pc güç fişini çekiyorum halen ac güçte yazıyor fişe takılımış gibi. Batarya zayıflayınca normale dönüyor.

Sizce bu neden kaynaklanıyor nasıl çözebilirim.

2. BaRıŞ Well-Known Member

Arkadaşlar aynı sorun benim 1.5 aydır kabusum oldu....
    Ben de dört defa format attım bilgisayarıma, elli tane program indirdim, ne kadar bilgisayarcı tanıdık varsa gösterdik çözebilen olmadı....

En son bir teknik servisten bir eleman bir de bataryayı çıkar dedi... Sorun öyle çözüldü...

Makineyi alalı tam bir yıl oldu, batarya öldü... Şimdi aleti sadece ac güçte çalıştırıyorum, gayet güzel çalışıyor...

3. ot-gu Genel Sorumlu

erciyes sen o bilgisayarcıları değiştir bence, basit bi sorunu çözemezler ise bu işi yapmasınlar derim ama Türkiyede kim işini tam anlamıyla bilerek yapıyorki...

sorun bataryanın karasız çalışmasından kaynaklanıyor, bataryanın garanti süresi 6 aydır, dolmadan servise göndermenizi tavsiye ederim, süre dolduysa eger yeni bir tane almak gerekir, dell marka aynı sorunu yaşayan kullanıcılar var hatalı üretimden de kaynaklanmış olabilir, ama bataryaları titiz kullanmak gerekiyor..

4. BaRıŞ Well-Known Member

değiştirdim zaten ;)

ayrıca dell 1501 lerde sık rastlanan bir durummuş klavyenin yavaşlaması falan, sorun bataryanın ömrünü tamamlaması...

Sayfayı Paylaş