Defne Sabunu Faydaları

Konusu 'Şifalı Bitkiler' forumundadır ve elif tarafından 10 Nisan 2010 başlatılmıştır.

1. elif Moderator

Defne Sabunu
    Defnenin meyvelerinden elde edilen (garlı) çok yararlı, cilt tarafından hemen emilebilen doğal bir yağdır. Defne yağının antiseptik (mikrop öldürücü) özelliği bulunur. Sızma zeytinyağı ve defne meyveleri yağından defne sabunu yapılır. Sentetik ve kimyasal katkı maddeleri içermez.

Defne Sabununun Faydaları
    • Hücreleri yeniler.
    • Vücudu gençleştirir.
    • Romatizma ağrılarını dindirir.
    • Çocuklarda pişiği engeller.
    • Varisleri rahatlatmada etkilidir.
    • Cilt sağlığı için çok yararlıdır.
    • Kepeklere karşı korur ve saç dökülmesini önler.
    • Antiseptik oluşu sayesinde derideki birçok hastalığa, egzamaya ve mantara iyi gelir.
    • Derideki gözenekleri açar ve rahatlatır, doğal peeling özelliği vardır.turkeyarena.com
    • Ergenlik sivilcelerine, siyah noktalara, saç diplerindeki yara ve tahrişlere karşı çok etkilidir.
    • Doğal kokusu ve antiseptik oluşundan dolayı evdeki dolaplarda kullandığınızda haşere barınmasını önler.
    • Sentetik ve kimyasal katkı maddesi içeren ürünlerin yol açtığı deri hastalıkları ve alerji gibi cilt sorunlarına sebep olmaz.

2. Ayşe Melek Well-Known Member

ben yüz temizleme jelleri kullanıyordum doğal olsun diye defne sabunu aldım ama hiç iyi gelmedi yüzümde sivilce yaptı o yüzden bıraktım kullanmayı temizleme jeline devam

Sayfayı Paylaş