Dahili ve Harici GPU'lar Nasıl CrossFire Yapılır?

Konusu 'Donanım' forumundadır ve BaRıŞ tarafından 21 Ekim 2010 başlatılmıştır.

1. BaRıŞ Well-Known Member

Selam arkadaşlar, anakartın CrossFire özelliği bulunmakta ve kendi sitesinde belirttiği üzere, dahili GPU ile paralel çalışabilmekte (Supports Onboard VGA with PCI-E graphic card combination). Ancak nasıl yapılacağını bir türlü çözemedim.

Anakartın üzerinde HD4200, harici ekran kartında ise HD5670 chipset bulunmakta; her ikisinin de güncel driverları kurulu ve düzgün çalışmakta (HD5670'in sürücüsü aktif çalışmakta ve burada HD4200 disable gözükmekte). Anakartın kitapçığında yazdığına göre, sürücü ayarlarında CrossFire açılamıyorsa bios'dan ilgili ayar yapılmalı fakat oraya da baktım ve gördüm ki, zaten olması gerektiği gibi; Yine de harici ekran kartının (HD 5670) sürücü ayarlarında CrossFire menüsü dahi yok!

Paralel bir ekran kartı bağlanmadan da yapılabildiğine göre (ki 2. bir PCI express slotu da yok zaten) benim eksiğim nerede acaba? Ekran kartından anakarta bir bağlantı mı gerekiyor ya da arka çıkışları (anakarttaki dahili ve harici ekrankartının çıkışlarını) birbirine bağlayan bir aparat mı gerekli?
    Yorumlarınızı bekliyorum...

2. GamZe Moderator

Bildiğim kadarıyla 785G ile sadece HD34XX ve HD24XX serileri ile crossfire yapılandırması gerçekleştirilebiliyor.

Sayfayı Paylaş