Daha İyi Ekran Kartı Aldım ama Performans Kaybı Var

Konusu 'Donanım' forumundadır ve OrKuN tarafından 6 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. OrKuN Well-Known Member

Arkadaşlar, ati HD4770 ten ati HD5770 e geçiş yaptım. basit olarak 512mb den 1GB ye bi artış oldu.

amma velakin oyunlarda acayip takılmalar yapmaya başladı 4770le gta4ü orta üstü seviyede 30 fps ile oynarken yeni ekran kartımla en düşük ayarda 7 fps ile oynuyorum. diğer oyunlarda da bu sorun var. güncel driver ini indirip kurdum ama değişen birşey yok.

sistemim:
    win7_64bit
    3.4GHz amd phenom be işlemci
    8GB 1333mhz ddr3 ram
    1GB 128bit GDDR5 DX11 ati HD5770 ekran kartı
    1TB hdd
    450W güç kaynağı
    fullHD 42" tv monitör
    deneyim dizini puanlarım; 7,4 / 7,5 / 7,4 / 7,4 / 5,9

ayrıca yeni ekran kartını taktıktan sonra fullHD görüntü ekrana sığmadı taştı. başka girişten takarak düzelttim bunu.

sorunun yazılımsal olduğunu biliyorum dx ayarları vs. bozuk sanırım

yardımlarınız için şimdiden teşekkürler.

2. BaRıŞ Well-Known Member

psu yada kart sorunlu olabilir tabi eski sürücüleri temizledimi? temizleyip tekrar kurmalı vga modunda açmalı mesala.

3. OrKuN Well-Known Member

kartı taktıktan sonra zaten uyarı verdi. ben de eski sürücüyü kaldırıp yeni kartın cd'sini takıp yükledim. Sonrada netten güncel driver indirdim birde onu kurdum. Windows kartı tanıdı ve puanım 7,2 den 7,4 e çıktı ancak eksik bişeyler var.

4. BaRıŞ Well-Known Member

ccleaner ile temizlik yap defraggler ile defrag yaptır

5. OrKuN Well-Known Member

TuneUp ile temizliğe başladım disklerde parçalanma yok. bi de directX 11 için güncelleme bulup kuracağım bakalım ne olacak

6. BaRıŞ Well-Known Member

Sorun catalays 10.10sürümünde. Kaldırıp 10.9 sürümünü yükle düzeldiğini göreceksin.

7. OrKuN Well-Known Member

tüm sürücüleri silip baştan kurdum yine olmadı.
    dediğin gibi 10.9'u şimdi indiriyorum bakalım nasıl olacak yükleyince.

8. EmRe Well-Known Member

Bu sorunu bende yaşıyorum, catalyst 3d ayarlarında ayarı performansa getirdikten sonra biraz daha düzelmeler oluyor.

9. CAN Well-Known Member

Şu işlemleri yapın:
    catalyst10.10 yerine 10.9 kurun
    catalyst 3d ayarları performans'a getirin
    directX güncellemesi yapın

Sayfayı Paylaş