Cuma Duası Türkçe

Konusu 'Dini Günler' forumundadır ve ot-gu tarafından 5 Temmuz 2014 başlatılmıştır.

1. ot-gu Genel Sorumlu

Türkçe Cuma Duaları

• Aydan geceyi, güneşten gündüzü var eden, inciyi midyenin midesinde, balı arının peteğinde var eden, yağmurdan baharı, topraktan çiçeği var eden, kalbimizi yoktan var eden Rabbimiz'e hamd olsun..

Allah'ım! Kalbimize nakşettiklerin için sana şükrediyoruz.
    Acıların karşılığında cenneti sunduğun, günahlarımızı rahmetinle affettiğin, sevgiyi bize verdiğin için, sana şükürler olsun. Cumanız mubarek olsun..

• Allahım!
    Bu mübarek Cuma günü hürmetine
    Bizi sevdiğin kullar arasına kat,
    Bizi çok sabreden, çok şükreden kullarından eyle..
    En çok seni analım, En çok sana sığınalım
    Ömrümüz, Sevdiğin razı olacağın işlerle geçsin
    sıhhat ve afiyette daim eyle..

• Allahım!
    Yanlış anlamaktan, Yanlış anlaşılmaktan, yanlış yapmaktan, Sana sığınırız...

• Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikayet ediyoruz. Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz.

Özünün hakikati ve yüzünün nuru üzerine yemin ederiz ki, Sana duyduğumuz ihtiyaç, Senin zenginliğine denk! Sana olan ihtiyacımız Senin büyüklüğün kadar...

Bildirdiğin ve gizlediğin tüm isimlerini ve Kur'an-ı Kerim'i, kalbimizin baharı, gönlümüzün nuru, sıkıntımızın ilacı yap.

• Allah'ım beni af eyle, her derdimi def eyle, rızkımızı bol eyle, kabrimizi nur eyle, sual meleklerinin cevabını muktedir eyle. Selatü selam yolladım Mevlâ’ya, sen cümlemizin muradını ver gelecek Cuma'ya. Hayırlı cumalar.

• Allah'ım! dillere destan, gönüllere ilaç rahmetin ile merhametini dileniyor ve bizleri insan olarak haşretmeni istiyoruz. Hayırlı nurlu cumalar.

• Allah'ım! dillere destan, yüreklere ferahlık olan merhametin ile günahlarımızı affeyIe. Amin tüm müslümanların cuması mübarek oIsun. Hayırlı, bereketli, huzurlu ve sağlık dolu günler dilerim.

• Allah’ım, Hazreti Muhammed ve Âline her vakit, her an ve her durumda, diğer tüm rahmet ettiğin kullarınki kadar, hatta Senden başkasının bilemeyeceği sayıda kat kat salât eyle! Hiç şüphesiz Sen dilediğini yapansın. Cuma'mız mübarek olsun.

• Allah'ım! İlahi kudretin ve önü alınamaz merhametin ile beni ve sevdiklerimi kuşat. Bizlerin kalplerine aydınlık ver. Amin. Hayırlı Cumalar.

• Allahım fayda vermeyen ilimden, ürpermeyen kalpten, doyma bilmeyen nefisten, yaşarmayan gözden ve icabet edilmeyen duadan sana sığınırız. Bildiğimiz ve bilmediğimiz şeylerin şerrinden Sen bizleri koru Allahım! Hayırlı cumalar.

• Allahım Kimsesiz kimse yok, herkesin var kimsesi, Kimsesiz kaldık medet ey, kimsesizler kimsesi.

• Allah'ım, nerede kin varsa, oraya sevgi götürme gücünü ver bize. Allah'ım, nerede darılma varsa, oraya barış götürme gücünü ver bize. Allah'ım, nerede inkar varsa, oraya iman götürme gücünü ver bize. Allah'ım, nerede umutsuzluk varsa, oraya umut götürme gücünü ver bize. Allah'ım, nerede karanlık varsa, oraya aydınlık götürme gücünü ver bize. Hayırlı nurlu, bereketli cumalar.

• Allah’ım, Sen benim Rabbimsin; Senden başka ilah yoktur. Beni Sen yarattın; ben Senin kulunum ve gücüm yettiğince Sana olan ahdime ve vaadime bağlıyım.. İşlediğim kötülüklerin şerrinden Sana sığınırım. Üzerimdeki nimetlerini itiraf eder; günahlarımı da ikrar ederim.. Beni bağışla, zira günahları bağışlayan ancak sensin.. Cumamız mübarek olsun.

• Allahım! Sen'den dünya ve ahirette af ve afiyet diliyoruz. Her türlü semavi ve arzi afet ve belaları üzerimizden uzaklaştırmanı istiyoruz.

• Ey güzel ALLAH'ım! Görünür görünmez bütün belâlardan, Musibetlerden senin kudretine dayanır, Rahmetine, merhametine sığınırız. Amin.. Hayırlı cumalar..

• Ey insanlar! gaflet uykusundan uyanın! Bekliyor bizi bu dehşeti günler... Tevbe edin kardeşler.. Allah belki affeder.. Hayırlı cumalar.

• Ey Rabbimiz! Bu gün edeceğimiz dualarımızı kabul et ve bizi Makam-ı Mahmud"a komşu olmaya mazhar olanlardan eyle. Hayırlı Cumalar.

• Ey Rabbimiz! İşlerimizde muvaffakiyetler ihsan eyle. Yanlış yollara gidenleri gittikleri yoldan döndür. Hanelerimize mutluluk nasip eyle. Kaldırmakta zorlanacağımız yüklerle bizleri imtihan eyleme. Darda ve zorda koyma. Amin. Cumanız mübarek olsun.

• Rabbim! Gönlümün tesbihine umut boncukları dizdin tane tane. Her çekişte AFF diyorum ve sığınıyorum Rahmetine. Sen affedicisin affetmeyi seversin. Bizleri de AFF Eyle! Dua İle Hayırlı Cumalar.

• Rabbimiz! Güçsüzlüğümüzü ve Senin isteklerini yerine getirmedeki yeteneksizliğimizi Sana şikayet ediyoruz Üzüntümüzü ve tasamızı da yalnız Sana arz ediyoruz. Hayırlı Cumalar.

• Rabbim elimizi Kuran'sız, gönlümüzü imansız, kulağımızı ezansız, dilimizi tevhitsiz, alnımızı secdesiz bırakmasın. Cumanız mübarek, günümüz hayırlı olsun.

• Rabbim sen unutan kullarından etme bizi, dara dusunce hatirlayan kullardan etme bizi yuce rabbim seni her vakit anan kullardan eyle bizi cumaniz mubarek olsun.

• Ya Rabbi cumayı en bereketli gün yaptığın gibi bizi de o günün bereketiyle bereketlenenlerden eyle. Cuma'mız Mübarek Olsun. Hayırlı Cumalar.

• Ya Rabbi; gönlümün tesbihine umut boncukları dizdim tane tane.. Her bir çekişte af diyerek sığındım rahmetine.. Hayırlı Cumalar.

• Ya Rabbi! Sesimizi duyansın, hallerimizi bilensin. Açtık gönlümüzü sana, sen imdat eyle, sen affeyle, sen yollarımızı hayır eyle.

Sayfayı Paylaş