Cpu sıcaklığı aşırı artıyor neden?

Konusu 'Donanım' forumundadır ve EmRe tarafından 28 Ağustos 2010 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Selam arkadaşlar, cpu sıcaklığı çok fazla bilgisayar açmamdan itabaren 70 derece oluyor, sonra internette takılıyorum biraz 80-90 derce oluyor, bazen oyunlarda bile 100 dereceye vuduğu oluyor, speccy diye program var ondan sürekli bakıyorum sıcaklığa. Herzaman Çekirdek 1 in sıcaklığı çok fazla oluyor. Ne yapmalıyım sizce cevaplarınızı bekliyorum.

2. CAN Well-Known Member

kasanın içini iyice bir temizle fanlarıda ;)

3. EmRe Well-Known Member

işlemci ile oğutucu arasındaki slikon gres i yenile çok az sürülmüş olabilir ve temas yüzeyi yeterli değildir.

4. BaRıŞ Well-Known Member

işlemcine termal macun(slikon gres) uygula eğer uygulamayı bilmiyorsan bir bilgisayarcıya götür onlar uygular ama verdikleri fiyatlara dikkat et termal macun 5 ile 20 tl arasında bi fiyatta sakın fazla verme ve kasanın içindeki hava akımını fazlalaştır yani kasanı hava alıcak bir yere koy kasa içinde hava akımı olsun eğer hava akımı olmazsa çok ısınır, kasanın yan kapağınıda açık tutabilirsin ısınmaması için.

çekirdek 1 de senin cpu çift çekirdek çekirdek 1 in fazla ısınmasının sebebi çoğu programın sadece çekirdek 1 i kullanmasıdır bunu görev yöneticisinden ayarlayabilirsin.

Sayfayı Paylaş