Çözemediğim Harddisk Sorunu

Konusu 'Donanım' forumundadır ve GamZe tarafından 1 Kasım 2010 başlatılmıştır.

1. GamZe Moderator

Selam arkadaşlar, benim harddiske ek olarak başka bir 160 gb harddisk bağladım pc'yi yeniden başlattım herşey normal bu 160'lık harddiski biçimlendirmeye çalıştım biçimlendirme sırasında yarıda kaldı. 1 saat bekledim sonra sistemi yeniden başlattım windows harddiski görmüyor disk yönetiminden de görünmüyor ancak bios görüyor ve sistem normal açılması gerekirken açılıştaki anakart logosunda 10 yada 15 saniye bekliyor sonra açılıyor veya bazen öyle kalıyor açılmıyor. Herşeyi söktüğümde sadece sonradan taktığım hdd bağlı iken normal olarak açılıyor başlangıçta bekleme falanda yapmıyor. Dvd rom bağlı olduğunda da bekleme yapıyor. Windows cd'side biçimlendirme ekranına gelirken mavi ekran hatası veriyor. Harddisk normal olması gerekenden yavaş çalışıyor sanki. Dos ortamında da biçimlendiremedim. Hiçbir donanım bağlı değilken harddisk normal çalışıyor. acaba flash disk ile hdd'yi biçimlendirebilirmiyim. Slave-Master ayarları falan yapılı.

2. EmRe Well-Known Member

başka bilgisayarda ve live CD Linux Pardus Çalışan CD veya ubuntu ile dene diski gparted ile komple sil bölümle.

Sayfayı Paylaş