Copadichromis İlesi, Malawi Cichlid Tatlı Su Balığı

Konusu 'Akvaryum' forumundadır ve EmRe tarafından 20 Şubat 2011 başlatılmıştır.

1. EmRe Well-Known Member

Akvaryum/Tatlı Su Balıkları/Malawi Cichlid/Haplochromis Türler
    Balıklar, Bitkiler, Akvaryumlar, Ekipmanlar, Dış filtre, İç filtre, Balık yemleri, Aksesuarlar, Akvaryum resimleri, turkeyarena.net, Akvaryum fiyatları, Akvaryum bakımı, Balık bakımı, Su kaplumbağası, Cichlid, Yunus ciklet...

Bilimsel Adı:Copadichromis İlesi
    Dağıtım:Afrika/Malawi
    Beslenme:Etobur
    Mizaç:Barışçıl
    PH:7.8-8.5
    Sıcaklık:24C - 26C
    En Az Akvaryum Hacmi: 200 lt
    Maksimum Boy:18 cm
    Cinsiyet:Erkekler dişilere oranla daha çabuk gelişme gösterir.
    Bakım:Bakımı kolaydır.Kaliteli ticari yemler ve dondurulmuş gıdalarla beslenmelidir.Sebze diyrtine dikkat edilmelidir.Akvaryumda saklanabileceği kayalık alanlar oluşturulmalı, yüzebileceği geniş alanlar bırakılmalıdır.Bitki olarak, sert yapraklı anubias tarzı bitkiler tercih edilmelidir.
    Üretim:Yumurtalar ağızda kuluçka yöntemi ile olgunlaşır.Üretim tankı, bol miktarda kayalık dekorlardan oluşmalıdır.Dişi balığın saklanabileceği şekilde dizayn edilmelidir.Büyük tanklarda, 2 erkeğe 7-8 dişi gelecek şekilde üretim akvaryumu hazırlanmalıdır.Küçük akvaryumlarda ise, bir erkeğe 4 dişi şeklinde eşleştirme yapılmalıdır.Dişi balığın yumurta ve yavruyu ağzında taşıma süresi 3 hafta sürecektir. turkeyarena.net
    Olgun bir üremeden, 20-40 yavru elde edilebilir.Yavru balıklar, artemia ve küçük hacimli yemlerle beslenmelidir.

Sayfayı Paylaş